Forever Skies - Polacy zapowiadają next-genową grę. Wygląda naprawdę nieźle

Forever Skies - Polacy zapowiadają next-genową grę. Wygląda naprawdę nieźle

Polskie studio Far From Home zapowiedziało Forever Skies. Grę, która trafi wyłącznie na PC oraz konsole nowej generacji - Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Far From Home to debiutant na mapie rodzimych deweloperów. Forever Skies (projekt znany do tej pory pod roboczą nazwą Project Oxygen) to jego pierwsza produkcja. Jednak w szeregach wrocławskiego zespołu, liczących w sumie 23 osoby, znaleźli się byli pracownicy Techlandu, Bloober Team i The Farm 51, którzy w przeszłości pracowali nad Dying Light 2: Stay Human, The Medium czy Chernobylite. Swoją nową grę tworzą wyłącznie z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji - Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Jeszcze nie znamy jej daty premiery, ale w tym roku na Steamie ma się znaleźć wczesna wersja next-genowej produkcji.

Forever Skies to debiutancka produkcja wrocławskiego studia Far From Home. Powstaje z myślą o PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

W Forever Skies przeniesiemy się na Ziemię z odległej przyszłości. Katastrofa ekologiczna wyniszczyła naszą planetę. W grze wcielimy się w naukowca, który wraca tutaj, by odkryć lekarstwo na chorobę zagrażającą życiu jego i jego rodziny. Chcąc przetrwać, będzie musiał szukać surowców w chmurze toksycznego pyłu, spowijającego Ziemię praktycznie w całości. Poruszał się będzie w specjalnym kombinezonie, ale do przemieszczania się wykorzysta także sterowiec, będący jednocześnie środkiem transportu i laboratorium.

Far From Home zapowiada, że Forever Skies skoncentruje się na aspekcie przetrwania. Wrogów będziemy raczej unikać, choć zdarzy nam się stoczyć z nimi walkę. We wczesnej wersji, która ma zadebiutować w tym roku, przetestujemy zabawę w trybie single player. Docelowo gra zostanie wzbogacona także o opcję kooperacji. Jednym z atutów rodzimej produkcji ma być grafika, oparta na silniku Unreal Engine.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Forever Skies - Polacy zapowiadają next-genową grę. Wygląda naprawdę nieźle

 0