Forza Horizon 4 + Forza Horizon 5 za 3 zł? Nie tym razem, Microsoft zwraca pieniądze

Forza Horizon 4 + Forza Horizon 5 za 3 zł? Nie tym razem, Microsoft zwraca pieniądze

Microsoft Store zaliczył potężną wpadkę, w wyniku której użytkownicy mogli kupić gry Forza Horizon 4 + Forza Horizon 5 za jedyne 3 złote. Oczywiście sklep poprawił wartość zestawu i zdecydował, co zrobi z zamówieniami.

Zdarza się, że sklepy z grami cyfrowymi popełniają błędy i ustawiają ceny znacznie poniżej wartości. Wpadkę popełnił Microsoft Store, w którym tydzień temu przez moment mogliśmy kupić pakiet Forza Horizon 5 and Forza Horizon 4 Premium Editions Bundle ze wszystkimi dodatkami za 3 złote. Transakcję dało rady dokonać za pomocą polskiej karty płatniczej. Oczywisty pricebug dotyczył jedynie regionu szwedzkiego. Była to idealna okazja dla łowców gier, ponieważ aktualnie za zestaw musimy zapłacić 351,20 zł (normalnie kosztuje aż 878 złotych). Niestety radość nabywców nie trwała długo, bo Microsoft postanowił wybrnąć z sytuacji na niekorzyść kupujących. Firma z Redmond zdecydowała o anulowaniu zamówień Forza Horizon 5 and Forza Horizon 4 Premium Editions Bundle za 3 zł i zwróceniu pieniędzy graczom.

Microsoft zwraca pieniądze graczom, którzy kupili w szwedzkim regionie zestaw Forza Horizon 5 and Forza Horizon 4 Premium Editions Bunde za jedyne 3 złote. Był to bowiem pricebug.

Dotyczy to użytkowników, którzy zakupili produkt bezpośrednio na swoje konta. Gry kupione w formie prezentu i aktywowane przynajmniej na razie nie zostały usunięte z biblioteki. To nie pierwsza wpadka nie tylko Microsoft Store, ale też innych sklepów, natomiast gigant standardowo w tym przypadku poszedł po najmniejszej linii oporu i po prostu oddaje pieniądze. Odwrotnie postąpiło Electronic Arts, które swego czasu przez pomyłkę pozwoliło kupić FIFE 23 za 29 groszy. EA przyznało, iż zaliczyło "spektakularnego gola samobójczego" i nie zamierza zwracać pieniędzy za grę. Użytkownicy Epic Games Store cieszą się więc z najnowszej FIFY za grosze.

Nie wiemy ile osób skorzystało z nieoczekiwanej oferty Forza Horizon 5 and Forza Horizon 4 Premium Editions Bundle za 3 zł, ale gracze stracili dobry pakiet. W jego skład wchodzą: gra Forza Horizon 5, rozszerzenie Forza Horizon 5: Hot Wheels, drugi dodatek, Forza Horizon 5 Car Pass, Forza Horizon 5 Premium VIP, Forza Horizon 5 VIP Membership, Forza Horizon 5 Welcome Pack, gra Forza Horizon 4, Rozszerzenie Forza Horizon 4 Fortune Island, Rozszerzenie Forza Horizon 4 LEGO Speed Champions, Forza Horizon 4 Best of Bond Car Pack, Forza Horizon 4 Formula Drift Car Pack, Forza Horizon 4 VIP, Forza Horizon 4 Welcome Pack.

Czy było to zagranie fair ze strony Microsoftu? Cóż patrząc na zasadę, że za błędy się płaci, niekoniecznie, aczkolwiek za firmą stoi jej własny regulamin, który przewiduje taką sytuację i umożliwia anulowanie zamówienia oraz oddanie pieniędzy. Graczy to jednak nie przekonało i są oni wyraźnie niezadowoleni z działań przedsiębiorstwa. W przeszłości pamiętam przypadek Watch Dogs 2 w najlepszej edycji, którego zaraz po premierze w sklepie Xboxa dało radę kupić za śmieszne pieniądze, co było wynikiem pricebuga. I tak jak tu, wtedy też zwrócono pieniądze oraz usunięto grę z konta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Forza Horizon 4 + Forza Horizon 5 za 3 zł? Nie tym razem, Microsoft zwraca pieniądze

 0