G.Skill prezentuje DDR5 o wysokim taktowaniu i niskich opóźnieniach. Szykuje się hit

G.Skill prezentuje DDR5 o wysokim taktowaniu i niskich opóźnieniach. Szykuje się hit

Marka G.Skill przedstawiła pamięci z serii Trident Z5 o zwiększonej pojemności i niskich opóźnieniach rzędu CL30. Pojedynczy moduł oferuje aż 32 GB. Według producenta, sklepowa premiera ma nastąpić w drugim kwartale 2022 roku.

Tajwańska marka specjalizująca się w produkcji kości RAM ogłosiła rozszerzenie asortymentu o moduły ze zwiększoną pojemnością i niskimi opóźnieniami, należące do rodziny Trident Z5. G.Skill oferuje zestawy DDR5-6000 w konfiguracji 2x32 GB z opóźnieniami rzędu CL30-40-40-96. Przedsiębiorstwo zdecydowało się nawet opublikować zrzut ekranu, na którym widzimy omawiany RAM we współpracy z Core i7-12700K. 

G.Skill idzie za ciosem. Do oferty w drugim kwartale bieżącego roku trafią Z5 DDR5-6000 o pojemności 32 GB na moduł i opóźnieniach rzędu CL30.

DDR5 G.Skill Z5

Wspomniany komplet kierowany jest głównie do osób szukających jak największej ilości gigabajtów w dwóch kościach. Oczywiście nie zabrakło oficjalnego wsparcia dla najnowszych procesorów Intela 12 generacji, choć biorąc pod uwagę fakt, że AMD ma przedstawić swoje procesory ze wsparciem dla DDR5 pod koniec bieżącego roku, spodziewamy się, że takowe znajdą zastosowanie również w Ryzenach. Pamięci zostały stworzone z myślą o posiadaczach płyt głównych na chipsecie Z690, które pozwolą na wyciśnięcie maksymalnej wydajności. Laminat sprzętu otoczono stylowym odpromiennikiem ciepła, utrzymanym w srebrno-czarnej kolorystyce, a kwestię estetyczną uzupełnia podświetlenie RGB.

W ofercie G.Skilla widnieje także wariant bez diod LED, zaś dla osób poszukujących niższej wersji z bardziej klasycznym wyglądem, przygotowano zestawy Ripjaws S5. Co ciekawe, to właśnie serię Z5 udało się ustabilizować przy pracy z efektywną częstotliwością rzędu 9559 MHz, co ukazuje ogromny potencjał na przyszłość - podobnie zresztą było w przypadku DDR3 i DDR4. Moduły osadzono wówczas na płycie ASUS ROG Maximus Z690 Apex przy akompaniamencie procesora Intel Core i9-12900K.

G.Skill Trident Z5

Tajwańczycy chwalą się również nagrodą Red Dot Design Award 2022 przyznaną ich najnowszym pamięcią Trident Z5 RGB oraz Ripjaws S5. Otrzymały one wyróżnienie za wyjątkowy i innowacyjny projekt. Obie serie przeszły surowe kryteria jury w dziewięciu obszarach standardów projektowych, a dzięki informacjom dostępnym na stronie producenta, wiemy, iż tytułowe kości zostaną wprowadzone do sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku za pośrednictwem partnerów dystrybucyjnych. Trzeba przyznać, że coraz bardziej przyzwyczajamy się do pojemnych i szybkich modułów, jednak jeszcze dwie dekady temu nikt nawet nie śnił o takiej ilości pamięci RAM w domowym komputerze.

Nie znamy jeszcze ceny za zestaw G.Skill Z5 w opisywanej wyżej konfiguracji, ale możemy być pewni, że nie będą należeć do najtańszych. Pewni możemy być również tego, że G.Skill nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i na przestrzeni kolejnych kilkunastu miesięcy, spodziewać się można jeszcze szybszych pamiątek z miejmy nadzieję niższymi opóźnieniami.

Autor: Krystian Ławniczak

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: G.Skill prezentuje DDR5 o wysokim taktowaniu i niskich opóźnieniach. Szykuje się hit

 0