G.Skill z nowym rekordem prędkości dla pamięci DDR4

G.Skill z nowym rekordem prędkości dla pamięci DDR4

W ostatnim czasie naprawdę sporo dzieje się na scenie OC, ale osiągnięcia w tym zakresie przeważnie związane były z procesorami - tym razem możemy jednak odnotować nowy rekord świata w podkręcaniu pamięci DDR4.

Tajwański profesjonalista i entuzjasta ekstremalnego OC znany jako Toppc podkręcił RAM firmy G.Skill powyżej poziomu 5500 MHz. Do tego celu wykorzystał konkretnie pamięci G.Skill Trident-Z DDR4 z 8 Gb układami IC od Samsunga. Dokonał tego przy użyciu płyty głównej MSI X299 Gaming Pro Carbon AC oraz jednego z nadchodzących procesorów Intela z serii Core-X (w tym przypadku nie poznaliśmy konkretnego modelu). Nie da się ukryć, że wynik jest naprawdę imponujący, ale informacja prasowa opublikowana w związku z tym osiągnięciem nie zdradza zbyt wielu szczegółów w związku z jego technicznymi aspektami, chociaż potwierdzono zastosowanie popularnego wśród overcloclokerów ciekłego azotu, który oczywiście posłużył do chłodzenia.

Kolejny dzień i kolejny rekord z udziałem platformy X299. Tym razem chodzi o pamięci DDR4, które podkręcono do poziomu 5,5 GHz

Warto jednak przypomnieć, że przed rokiem nie kto inny jak właśnie Toppc w czasie targów Computex 2016 ustanowił rekord dla najwyższej częstotliwości taktowania pamięci DDR4, również wykorzystując RAM od G.Skill i płytę główną MSI (Z170I), co wtedy pozwoliło przekroczyć barierę 5 GHz. Tequila Huang, który jest wiceprezesem G.Skill, zaznaczył, że pokazuje to „niesamowity potencjał” nowego hardware’u i wspomniał, że to dopiero początek i spodziewać powinniśmy się kolejnych rekordów. Platforma X299 jeszcze oficjalnie nie zadebiutowała na rynku, a już ma na swoim koncie kilka naprawdę wypróbowanych wyników, więc już nie możemy się doczekać, kiedy będzie powszechniej dostępna i więcej profesjonalistów będzie mogło pokazać swoje możliwości w zakresie OC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: G.Skill z nowym rekordem prędkości dla pamięci DDR4

 0