GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition sprzedawany nawet za 25 tys. zł

GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition sprzedawany nawet za 25 tys. zł

Można było się tego spodziewać. Limitowane karty graficzne GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition sprzedawane są na portalach aukcyjnych za duże pieniądze. Warto przypomnieć, że mniej niż 200 sztuk tych kart zostało wyprodukowanych przez NVIDIĘ, która postanowiła rozdać je za darmo w ramach konkursu przeprowadzonego w lutym tego roku. Zieloni chcieli w ten sposób uhonorować lojalność i pasję fanów GeForce oraz Cyberpunk 2077 na całym świecie. W związku z tym każdy miał szansę wygrać GeForce’a RTX 2080 Ti w klimacie gry CD Projekt RED, wystarczyło oznaczyć jednego ze swoich kolegów-graczy, przekazując jednocześnie pozytywne przesłanie oraz dodając tag #RTXOn. Co więcej, w takim przypadku obie osoby wygrywały swój egzemplarz. W akcji odnotowano ok. 130 tysięcy zgłoszeń, więc wygrana nie była łatwą sprawą.

Limitowane karty graficzne GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition sprzedawane są na portalach aukcyjnych za duże pieniądze.

GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition sprzedawane nawet za 25 tys. zł

Teraz część osób wykorzystuje fakt, że GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition jest rzadkim, ekskluzywnym towarem, bazującym na już drogiej flagowej karcie NVIDII. W USA ceny tej wersji grafiki kształtują się na eBayu od 3 do 4 tysięcy dolarów, w Wielkiej Brytanii zaś karta sprzedawana jest za cenę od 2200 do nawet 5000 funtów. Większość egzemplarzy wystawiana jest na aukcje nieotwarta, ale nawet w przypadku sztuk, które były rozpakowane przed sprzedażą, nie wpływa to za bardzo na ich cenę. Z racji tego, że NVIDIA rozsyłała pary kart GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition, zapewne część zwycięzców postanowiła zatrzymać sobie jeden egzemplarz, a drugi upłynnić, zgarniając przy okazji sporą gotówkę. Bo nie da się ukryć, że ponad 25 tysięcy złotych za parę tweetów, to całkiem dobry interes…   

Na szczęście część zwycięzców jest mniej nastawiona na spieniężenie swojej wygranej i postanowiła wykorzystać prezent zgodnie z przeznaczeniem, chwaląc się w sieci zdjęciami kart w swoim PC. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy NVIDIA decyduje się na stworzenie specjalnej edycji swojej karty graficznej w temacie popularnej marki. Swego czasu firma wypuściła Titana Xp w wersji Gwiezdnych wojen (a w gruncie rzeczy to nawet dwa różne warianty tej karty, jeden Jedi, drugi Sith), które sprzedawane były przez oficjalny sklep producenta. Jak zapewne się domyślacie GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition powstał przy bliskiej współpracy z CD PROJEKT RED, ale specyfikacja karty jest identyczna jak w przypadku GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition sprzedawany nawet za 25 tys. zł

 0