GeForce RTX 3080 Sea Hawk X - pierwszy chłodzony cieczą RTX 30 od MSI trafia na rynek

GeForce RTX 3080 Sea Hawk X - pierwszy chłodzony cieczą RTX 30 od MSI trafia na rynek

MSI już kilka miesięcy temu zapowiadało wprowadzenie nowej kart graficznych Sea Hawk, które wyróżniają się chłodzeniem cieczą, jednak dopiero teraz producent ogłosił wprowadzenie pierwszej karty graficznej z nowej serii. MSI przedstawiło swoją pierwszą chłodzoną cieczą kartę graficzną z rodziny GeForce RTX 30. Model jest wyposażony w uniwersalne chłodzenie z dużą chłodnicą 240 mm i dwoma wentylatorami 120 mm MSI Torx 4.0. Karta graficzna została wyposażona w nową niskoprofilową pompę, która została zaprojektowana we współpracy z firmą Asetek. Pompa jest przymocowana do dużej miedzianej podstawy z mikro-żeberkami, która obejmuje zarówno procesor graficzny, jak i pamięć.

RTX 3080 Sea Hawk X to pierwszy przedstawiciel chłodzonej cieczą nowej serii kart od MSI.

To potężne chłodzenie będzie pracować w trybie pół-pasywnym, co MSI nazywa technologią Zero Frozr, która w zasadzie wyłącza wentylatory przy niewielkim obciążeniu. MSI nie potwierdza, przy jakiej temperaturze przestają się obracać wentylatory ani czy również pompa jest wtedy wyłączona, jednak zakładamy, że ciecz cały czas będzie płynąć w obiegu. Model RTX 3080 Sea Hawk X jest fabrycznie podkręcony do 1785 MHz, co nie jest jakimś ogromnym wzrostem w porównaniu z wersją referencyjną, która taktowana jest zegarem 1710 MHz. 

MSI zaprojektowało swój własny wariant PCB z dwoma 8-pinowymi złączami zasilania. Niestety nie ma żadnego zdjęcia płytki drukowanej, więc nie widomo, czy jest to całkowicie nowe PCB, czy karta ma taką samą konstrukcję jak wcześniejsze modele. Model GeForce RTX 3080 jest pierwszym z serii Sea Hawk, a producent z pewnością wkrótce przedstawi wariant RTX 3090 oraz prawdopodobnie wersje bez X, czyli z referencyjnymi zegarami. Ceny w chwili obecnej nie znamy, jednak karta sama w sobie będzie droga, a doliczając do tego obecne szaleństwo na rynku, możemy się spodziewać dość absurdalnych kwot.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3080 Sea Hawk X - pierwszy chłodzony cieczą RTX 30 od MSI trafia na rynek

 0