GeForce RTX 4070 - wyciekła cena. Będzie dużo tańszy od wariantu Ti, ale droższy od pooprzednika

GeForce RTX 4070 - wyciekła cena. Będzie dużo tańszy od wariantu Ti, ale droższy od pooprzednika

Od jakiegoś czasu zalewani jesteśmy kolejnymi przeciekami na temat karty graficznej GeForce RTX 4070, która zadebiutować ma w nadchodzących tygodniach, a w sieci pojawiły się właśnie wiarygodne doniesienia na temat sugerowanej ceny tego modelu. 

Portal VideoCardz podaje, że NVIDIA zdecydowała się na ustalenie sugerowanej ceny GeForce'a RTX 4070 na poziomie 599 USD. Taką informację producent podać miał w trakcie briefingu prasowego, który przeważnie odbywa się przed oficjalną premierą danego produktu. Co więcej, dowiadujemy się, że recenzenci otrzymać mają swoje egzemplarze testowe już w przyszłym tygodniu, więc premiera rzeczywiście musi być nieodległa. 

Portal VideoCardz podaje, że NVIDIA zdecydowała się na ustalenie sugerowanej ceny GeForce'a RTX 4070 na poziomie 599 USD.

GPU serii Ada Lovelace

VideoCardz podkreśla, że potwierdziło tę informację u trzech źródeł, ale trzeba pamiętać, że NVIDIA ma w zwyczaju wprowadzać zmiany na ostatnią chwilę, więc niczego nie można być pewnym. 599 USD to 200 USD mniej niż za GeForce RTX 4070 Ti, który pierwotnie zadebiutować miał na rynku za 899 USD jako GeForce RTX 4080 12 GB, ale Zieloni ostatecznie ugięli się pod ogniem krytyki i zrezygnowali z tego pomysłu. Z drugiej strony to 100 USD więcej niż sugerowana cena poprzednika, czyli GeForce'a RTX 3070 (i tyle samo co za GeForce'a RTX 3070 Ti), więc NVIDIA kontynuuje politykę generacyjnego podnoszenia cen. 

Jeśli chodzi o specyfikację, karta będzie miała tyle samo rdzeni, co RTX 3070 (5888 CUDA), ale moduły pamięci GDDR6 zostaną zastąpione przez szybszy GDDR6X i otrzymać mamy 4 GB więcej pojemności (12 GB). Pomimo węższej magistrali pamięci (192-bitowej), nadal możemy liczyć na wyższą maksymalną przepustowość, a to za sprawą szybszych modułów (21 Gb/s).

Przypominamy, że według plotek GeForce RTX 4070 zadebiutuje już 13 kwietnia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4070 - wyciekła cena. Będzie dużo tańszy od wariantu Ti, ale droższy od pooprzednika

 0