Ghost of Tsushima na PC wycofany ze sprzedaży w wielu krajach. Sony podjęło fatalną decyzję

Ghost of Tsushima na PC wycofany ze sprzedaży w wielu krajach. Sony podjęło fatalną decyzję

Ghost of Tsushima zadebiutuje na PC za kilka dni. Tymczasem gra została wycofana ze sprzedaży w wielu krajach na świecie, a wynika to z fatalnej decyzji Sony.

Helldivers 2 po dobrej premierze nieoczekiwanie stał się bohaterem skandalu, który wywołało samo Sony, każąc graczom PC korzystać z konta PlayStation Network. Doprowadziło to do zalania produkcji negatywnymi recenzjami, które w pewnym momencie przekroczyły 322 tysiące. Ostatecznie firma z Kraju Kwitnącej Wiśni wycofała się z kontrowersyjnej decyzji i analogicznie postąpiono w przypadku portu komputerowego Ghost of Tsushima. No tutaj połowicznie, bowiem PSN wprawdzie nie będzie wymagany do grania w fabułę, ale już do funkcji sieciowych tak.

Ghost of Tsushima na PC został wycofany ze sprzedaży w około 100 krajach z powodu braku oficjalnego wsparcia PSN.

Sony jednak, zamiast ograniczyć funkcje online w krajach nieobsługujących oficjalnie PSN zdecydowało o... zablokowaniu sprzedaży Ghost of Tsushima na PC w wielu państwach. Na ten moment firma wycofała opcję składania zamówień w około 100 krajach.

O dziwo początkowo na liście umieszczona była Japonia, aczkolwiek teraz nie figuruje w zestawieniu. Są za to takie kraje jak Litwa, Estonia, Egipt, Wietnam, Tunezja, Serbia, Gruzja czy Bośnia i Hercegowina. Wszystkie kraje, w których zablokowano sprzedaż gry znajdziemy tu.

To ironia losu, że ludzie w krajach, w których gra nie jest obecnie dostępna, mogą sięgnąć po pirackie kopie. Istnieje ewentualność, że Sony znów zmieni zdanie i odblokuje sprzedaż Ghost of Tsushima w tych państwach.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ghost of Tsushima na PC wycofany ze sprzedaży w wielu krajach. Sony podjęło fatalną decyzję

 0