Gigabyte Aorus Xtreme WaterForce RTX 3080 i RTX 3090 - karty z AIO i ostrzeganiem o wycieku

Gigabyte Aorus Xtreme WaterForce RTX 3080 i RTX 3090 - karty z AIO i ostrzeganiem o wycieku

Gigabyte zaprezentował karty graficzne z serii RTX 30 Waterforce, w tym Aorus GeForce RTX 3090 Xtreme Waterforce WB 24G, Aorus GeForce RTX 3080 Xtreme Waterforce WB 10G, Aorus GeForce RTX 3090 Xtreme Waterforce 24G i Aorus GeForce RTX 3080 Xtreme Waterforce 10G. Waterforce WB ma być pierwszą na świecie serią kart graficznych z blokami wodnymi z wbudowaną funkcją wykrywania wycieków obejmującą zarówno cały blok wodny jak i resztę instalacji, ostrzegającą użytkowników światłem o pierwszych oznakach wycieku. Dzięki wczesnemu postrzeganiu o wypływie cieczy, można zapobiec dalszym uszkodzeniom systemu.

Gigabyte wprowadza serię kart RTX 30 Waterforce z chłodzeniem cieczą, które ostrzegają użytkownika o wycieku płynu chłodzącego.

Gigabyte podkreśla, że karty zostały zaprojektowane dla osób, które chcą wykorzystać niestandardowy system chłodzenia z pętlą. Karty Aorus Waterforce WB są bardziej wydajne w przekazywaniu ciepła z GPU dzięki odstępom między kanałami i specjalnie zaprojektowanymi mikro finami - choć prawdę mówiąc, jest to oczywiście tylko opis marketingowca, a blok wodny,nie odbiega niczym od konkurencji pod tym względem. Dodatkowo na bloku znajduje się oświetlenie RGB, które użytkownicy mogą dostosować do własnych upodobań, tworząc niepowtarzalny wygląd zestawu.

Karty Aorus GeForce RTX 3090 i 3080 Xtreme Waterforce są wyposażone w chłodnicę 240 mm z dwoma wentylatorami 120 mm w zestawie i rurkami FEP, co czyni je idealnym wyborem dla tych, którzy szukają wydajnego chłodzenia wodnego bez kombinowania z pełną niestandardową pętlą. Masywna płyta miedziana pokrywa wszystkie krytyczne obszary karty, podczas ciecz przenosi rurami ciepło do aluminiowej chłodnicy. Wentylatory i backplate są również wyposażone w konfigurowalne oświetlenie RGB, które można dostosowywać w oprogramowaniu RGB Fusion 2.0. Wszystkie karty graficzne Aorus Xtreme WaterForce z serii RTX 30 są wyposażone w 3 porty HDMI i 3 porty DisplayPort, RGB FUSION 2.0, backplate, odporną na kurz i wilgoć powłokę PCB oraz przedłużoną gwarancję zarejestrowanych członków Aorus. Cen niestety, póki co nie znamy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte Aorus Xtreme WaterForce RTX 3080 i RTX 3090 - karty z AIO i ostrzeganiem o wycieku

 0