Gigabyte prezentuje autorskie wersje kart graficznych GeForce RTX 4000

Gigabyte prezentuje autorskie wersje kart graficznych GeForce RTX 4000

Gigabyte oficjalnie wprowadza do portfolio autorskie wersje kart graficznych AORUS GeForce RTX 4000. Wśród nich znajdziemy GeForce RTX 4090 AORUS XTREME WATERFORCE, AORUS MASTER, GAMING OC i WINDFORCE.

Oficjalny pokaz NVIDII już za nami, na którym Jensen Huang zaprezentował możliwości kart graficznych GeForce RTX 4000. Pisaliśmy wcześniej również o KFA2 GeForce RTX 4000 i teraz przyszła pora na Gigabyte, który ma w planach wypuścić swoją rodzinę kart bazujących na architekturze Ada Lovelace. Aktualnie poznaliśmy kilka szczegółów jedynie odnośnie GeForce RTX 4090, ale zapewne bliżej premiery sklepowej GeForce RTX 4080 w listopadzie w nasze łapki wpadną informacje dotyczące mniejszych przedstawicieli nowej rodziny.

Gigabyte GeForce RTX 4000

AORUS GeForce RTX 4090 bazują na zmodernizowanym chłodzeniu WINDFORCE - znanym z wcześniejszych premier GeForce RTX - i producent obiecuje znaczącą poprawę wydajności względem poprzednich iteracji. Dzięki wyprofilowaniu łopatek wentylatorów Bionic Shark udało mu się zwiększyć generowane przez nie ciśnienie statyczne o nawet 30% przy jednoczesnym zmniejszeniu natężenia dźwięku o 3 dB.

Gigabyte w nowej serii kart graficznych GeForce RTX 4000 wprowadza zaktualizowaną wersję podświetlenia RGB - RGB Halo (w AORUS i Gaming OC), czyli adresowalną, wielobarwną iluminację. Dodatkowo, w kartach AORUS pojawi się wyświetlacz LCD, na którym będą pokazywane różnego rodzaju informacje. Producent obiecuje duże możliwości personalizacji, choć oczywiście nie zabrakło typowych dla tego rodzaju wyposażenia statystyk takich jak pobór mocy, temperatura, prędkość obr. wentylatorów itp.

Nie znamy dokładnych szczegółów odnośnie samej specyfikacji, ale warto wspomnieć, że wersja referencyjna GeForce RTX 4090 w trybie boost rozpędza się do 2,52 GHz i spodziewamy się, że flagowe wersje AORUS będą mogły pochwalić się wyższym zegarem. Nie poznaliśmy na razie szczegółów odnośnie GeForce RTX 4080 16 GB i GeForce RTX 407... 4080 12 GB. Te zapewne pojawią się bliżej ich premiery sklepowej w listopadzie. Po więcej informacji odsyłamy was do oficjalnej strony Gigabyte.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte prezentuje autorskie wersje kart graficznych GeForce RTX 4000

 0