Gigabyte Project Stealth i MSI Project Zero - te projekty pomogą pozbyć się widoku kabli z obudowy

Gigabyte Project Stealth i MSI Project Zero - te projekty pomogą pozbyć się widoku kabli z obudowy

MSI najwyraźniej zapatrzyło się na projekt Gigabyte Stealth, bo postanowiło wypuścić własną wersję. MSI Project Zero to płyta, która ma na celu ułatwienie zarządzania kablami PC i ukrycie ich, by nie psuły efektu wizualnego zestawu.

Gigabyte zaprezentował niedawno swój zestaw Stealth, który pozwala na całkowite ukrycie kabli w obudowie. MSI pracuje nad podobnym rozwiązaniem, a w skład Project Zero ma wchodzić wiele podzespołów, z czego pierwsza jest płyta główna Intel Z690. Konstrukcja zakłada, że żadne wtyczki nie będą skierowane ku górze i jak widać na zdjęciach, wszystkie złącza zasilania, dysków, wentylatorów itp. umieszczone są z tyłu. Dostępnych jest 6 portów SATA III, złącze USB przedniego panelu i 24-stykowe złącze zasilania ATX, a wszystkie są skierowane pod kątem prostym na krawędzi płyty. Pozostałe złącza wentylatorów, RGB itd. są umieszczone na tylnej stronie płytki drukowanej.

Widok kabli w obudowie jest irytujący? Gigabyte i MSI mogą mieć rozwiązanie, pozwalające wyeliminować ten problem.

Dzięki takim zabiegom zarządzanie kablami będzie znacznie łatwiejsze, a efekt końcowy znacznie bardziej estetyczny. Na górze płyty z prawej strony umieszczono schowany za przednią pokrywą diagnostyczny wskaźnik, a pod nim przełączniki zasilania/resetowania. Płyta wchodzi w skład serii Unify, co oznacza, że fabrycznie nie umieszczono tu żadnych diod LED RGB.

Sama płyta jest jednak bezużyteczna bez odpowiedniej obudowy, która pozwoli na montaż niecodziennej konstrukcję i nietypowe prowadzenie kabli. MSI będzie musiało zatem dostarczyć własne obudowy, powtarzając drogę, którą przeszedł już Gigabyte.

Gigabyte stworzył już i zaprezentował swój mały ekosystem Stealth. W skład komputera Project Stealth wchodzą: płyta główna Z690 AORUS ELITE STEALTH i karta graficzna RTX 3070 GAMING OC STEALTH wstępnie zainstalowane w obudowie AORUS C300G STEALTH. Założenia są identyczne jak w przypadku MSI - jak najlepsze wrażenia wizualne, dzięki całkowitemu ukryciu kabli. Póki co niestety są to tylko wczesne zapowiedzi i nie ma żadnych informacji co do dostępności, a tym bardziej ceny.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte Project Stealth i MSI Project Zero - te projekty pomogą pozbyć się widoku kabli z obudowy

 0