God of War: Ragnarok - gracze narzekają na czarny kolor skóry Angrbody i duży brzuch Thora

God of War: Ragnarok - gracze narzekają na czarny kolor skóry Angrbody i duży brzuch Thora

Generalnie zwiastun God of War: Ragnarok zachwycił. Jednak wśród graczy pękających z zachwytu znaleźli się też krytycy, którym nie podoba się... karnacja Angrbody i postura Thora.

Można by rzec, że jeśli nie ma na co narzekać (zwiastun God of War: Ragnarok to absolutna klasa światowa), to najlepiej ponarzekać na rzeczy, które nie mają żadnego związku ani z fabułą, ani z rozgrywką, ani w zasadzie z czymkolwiek. Na forach część graczy krytykuje studio Santa Monica za to, że przedstawiło Angrbodę, nordycką gigantkę i żonę Lokiego, jako postać o czarnym kolorze skóry, a Thora jako potężnego mężczyznę z przerostem mięśnia piwnego (tak jakby jedynym słusznym i obowiązującym aktualnie wizerunkiem był ten znany z filmów Marvela).

Jedni gracze zachwycają się grafiką i klimatem God of War: Ragnarok, a inni narzekają na... wygląd niektórych bohaterów. Tak, niektórym naprawdę przeszkadza duży brzuch u Thora.

Warto tym wszystkim krytykom przypomnieć, że God of War od dawna interpretuje i adaptuje mitologię z dużą swobodą. Kratos jest w końcu półbogiem wywodzącym się z Grecji, a jednak trafia do świata rodem z nordyckich mitów. Żeby tego było mało, podczas odwiedzin w Helheim - świecie z nordyckiej mitologii - spotyka Zeusa. Pośród bohaterów mitycznych w God of War pojawiają się także postacie zmyślone. Baldur - bóg piękna - w ostatniej odsłonie serii został przedstawiony jako kompletny wariat. Tak więc God of War nigdy nie był do końca wierny mitologiom i nie ma się co dziwić decyzjom Santa Monica.

Tak czy inaczej zwiastun God of War: Ragnarok, zaprezentowany podczas PS5 PlayStation Showcase 2021, wywołał bardzo dużo szumu. Jednak przede wszystkim ze względu na spektakularną grafikę oraz atmosferę kolejnej wielkiej przygody, a nie na rzekomo kontrowersyjne decyzje twórców. Gra trafi wyłącznie na PlayStation 4 PlayStation 5. Kiedy? Sony nie podało póki co nawet przybliżonej daty premiery. Na pewno nie dojdzie do niej wcześniej niż w przyszłym roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War: Ragnarok - gracze narzekają na czarny kolor skóry Angrbody i duży brzuch Thora

 0