God of War: Ragnarok jest zakończeniem nordyckich przygód Kratosa

God of War: Ragnarok jest zakończeniem nordyckich przygód Kratosa

Jednym z najważniejszych punktów PlayStation Showcase 2021 była prezentacja God of War: Ragnarok, który będzie zakończeniem nordyckich przygód Kratosa. Oznacza to, że nie doczekamy się pełnoprawnej trylogii.

Część graczy oczekiwała, że historia zostanie zawarta w trzech częściach God of War, ale najwyraźniej Santa Monica Studio jest gotowe zwieńczyć to wszystko w dwóch epizodach. Podczas serii wywiadów po czwartkowym wydarzeniu Sony przedstawiciele studia odpowiedzialnego za projekt potwierdzili, iż God of War: Ragnarok będzie ostatnią odsłoną osadzoną na Północy. Jaką rolę w tym wszystkim odegra tytułowy Ragnarok? Eric Williams reżyser produkcji, który zastąpił na tym stanowisku Cory'ego Barloga stwierdził co oczywiste, że nie da się nazwać gry Ragnarok i nie umieścić w niej tego miejsca. Deweloperzy zakończą całość właśnie tym momentem oznaczającym w mitologii skandynawskiej koniec świata.

God of War: Ragnarok stanowi zwieńczenie nordyckiej historii Kratosa.

Epilog nordyckiej sagi nie oznacza końca God of War. Jest przecież wiele interesujących miejsc, do których Kratos może się udać i namieszać. Czy Santa Monica Studio zostawi sobie furtkę do kolejnych opowieści dowiemy się dopiero po przejściu nadchodzącej części. Jak wspominamy w oddzielnej wiadomości God of War: Ragnarok będzie dużym projektem, którego ukończenie może zająć nawet 40 godzin. Całość będzie bardziej rozbudowana od gry sprzed trzech lat wystarczającej na 30 godzin zabawy wliczając do tego wszelkie aktywności takie jak szukanie znajdziek oraz wykonywanie zadań pobocznych.

Źródłem tej informacji jest David Jaffe, reyżser dwóch pierwszych części, który nie bierze udziału przy powstawaniu nowej odsłony serii. Jaffe twierdzi, że nie podjąłby decyzji o opracowaniu tak długiego tytułuGod of War: Ragnarok trafi na PlayStation 4 i PS5 w 2022 roku, aczkolwiek nadal brakuje dokładnego terminu. W grze nie zabraknie interesujących postaci m.in. Thora zaprezentowanego na zwiastunie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War: Ragnarok jest zakończeniem nordyckich przygód Kratosa

 0