GoldenEye 007 może trafić na konsole Xbox

GoldenEye 007 może trafić na konsole Xbox

GoldenEye 007, który zadebiutował na Nintendo 64 w 1997 roku opracowało studio Rare. Gra zebrała pozytywne oceny, co tym bardziej zaskakuje, ponieważ nad projektem pracowały osoby niemające wcześniej doświadczenia w branży gier. Produkcja może niebawem trafić na Xboxa.

GoldenEye 007 opracowała mała ekipa bez większego doświadczenia, ale to nie przeszkodziło grze odnieść sukcesu i być uznawaną za jedną z najlepszych wirtualnych przygód Agenta 007. Z drugiej strony raczej nie jest to wybitna sztuka, gdyż późniejsze propozycje były co najwyżej przeciętne. Okazuje się, że pozycja z Nintendo 64 ma szansę zawitać na konsole Xbox. Wskazuje na to lista osiągnięć z GoldenEye 007 udostępniona w serwisie True Achievements. Plotkę potwierdzają ponadto wrzucone do sieci obrazki, choć oczywiście niepochodzące z samej gry. Jeśli jednak oczekujecie remastera lub remakeu tak popularnych w dzisiejszych czasach to niestety musimy Was rozczarować.

GoldenEye 007 może pojawić się na konsolach Xbox na co wskazuje udostępniona lista osiągnięć.

Chodzi o oryginalne wydanie z 1997 roku, a nie odświeżoną wersję planowaną początkowo jeszcze za czasów Xboxa 360. Będzie to więc port przeniesiony z Nintendo 64. Zapewne docelowymi platformami są Xbox One oraz Xbox Series X/S. Jest to nieoficjalna informacja, dlatego radzimy podchodzić do niej z dystansem, aczkolwiek fani przygód Jamesa Bonda wyposażeni w konsole Xbox powinni być zadowoleni z szansy zagrania w strzelankę stworzoną na podstawie filmu GoldenEye z 1995 roku. Warto wspomnieć, iż początkowo uważano, że produkcja trafi na Nintendo Switch, lecz nowy przeciek raczej obala tę teorię.

Pierwsze wzmianki o porcie GoldenEye 007 dla Xbox Live Arcade pojawiły się jeszcze w 2021 roku. Co ciekawe GoldenEye 007 dostał remake w 2010 roku, który trafił na Wii i Nintendo DS. Twarzą remakeu został Daniel Craig, wcielający się w ostatnich Bondów zastępując znanego z oryginału Pierce'a Brosnana. Chociaż gra bazuje na licencji filmu, to luźno podchodzi do opowiedzianej w nim historii, opowiadającej o pogoni za tytułowym Złotym Okiem, który jest eksperymentalną bronią satelitarną. Zamierzacie ograć GoldenEye 007 jeśli trafi na Xboxa?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GoldenEye 007 może trafić na konsole Xbox

 0