Google Pixel 6 i 6 Pro oficjalnie. To jedne z najciekawszych flagowców ostatnich lat

Google Pixel 6 i 6 Pro oficjalnie. To jedne z najciekawszych flagowców ostatnich lat

Po miesiącach przecieków i kilku tygodniach oficjalnych zajawek, które odkrywały niemal wszystkie karty, smartfony Pixel 6 i 6 Pro w końcu doczekały się oficjalnej prezentacji. Tym razem Google wyraźnie odeszło od zeszłorocznego podejścia i zamiast kolejnych urządzeń ze średniej półki dostarczyło high-endowe specyfikacje skoncentrowane na wydajności, AI i fotografii.

Zacznijmy od opracowanego przez Google procesora Tensor. Ten 5 nm SoC ma ośmiordzeniowe CPU z dwoma potężnymi rdzeniami Cortex-X1 - jest to pierwszy telefon z więcej niż jednym takim rdzeniem. Do tego ma również dwa rdzenie średniego poziomu, a także cztery energooszczędne. Producent chwali się także, że jego autorski procesor obrazu przenosi fotografię obliczeniową w telefonach Pixel 6 na nowy poziom. Magic Eraser automatycznie usuwa elementy rozpraszające uwagę ze zdjęć, Face Unblur wybiera ostrą twarz z partii zdjęć i dołącza ją do wykonanego w trakcie dynamicznych ujęć. Zdjęcia w trybie portretowym są teraz wyższej jakości dzięki sprawniejszej separacji obiektów i lepszemu odwzorowaniu odcieni skóry. Tryb nocny i Astrophotography również uległy poprawie w porównaniu z poprzednimi Pixelami.

Smartfony Pixel 6 i 6 Pro w końcu doczekały się oficjalnej prezentacji. Tym razem Google postawiło na prawdziwe flagowce.

Google Pixel 6 i 6 Pro oficjalnie. To jedne z najciekawszych flagowców ostatnich lat

Google Pixel 6 i 6 Pro mają funkcję Live Translate, która może tłumaczyć wiadomości, podpisy lub tekst w wizjerze aparatu w maksymalnie 55 językach. Korzystając z Tensora, Pixele 6 i 6 Pro mogą działać jako tłumacz w języku francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, portugalskim lub hiszpańskim, w pełni offline. Tensor ma również wbudowany układ zabezpieczający Titan M2, który chroni nasze zdjęcia, teksty i wrażliwe dane przed atakami z zewnątrz. Aby wzmocnić swój niestandardowy układ, Google obiecuje do 5 lat aktualizacji zabezpieczeń dla swojej linii Pixel 6.

Google Pixel 6 Pro jest większy i ma kilka zauważalnych zalet w stosunku do Pixela 6. Jego ekran jest dłuższy przy 6,7 cala, ostrzejszy, gdyż oferuje rozdzielczość 1440p i odświeża się szybciej przy 120 Hz. Jest to matryca LTPO AMOLED, która oferuje zmienną częstotliwość odświeżania, aby oszczędzać baterię. Dla porównania Pixel 6 ma 6,4-calowy AMOLED 1080p z częstotliwością odświeżania do 90 Hz. Oba telefony są pokryte szkłem Gorilla Glass Victus, ale wyświetlacz Pixela 6 Pro jest bardziej zakrzywiony, Google nazywa go szkłem 3D. Oba mają wbudowane skanery linii papilarnych, prawdopodobnie optyczne.

Pixel 6 Pro ma również przewagę w zakresie możliwości fotograficznych z dedykowanym aparatem z 4-krotnym zoomem, umieszczonym przed dużym 48 MP czujnikiem, który według Google może oferować nawet 20x zoom „Super Res Zoom”. Z przodu Pixel 6 Pro ma ultraszerokokątny aparat do selfie o rozdzielczości 11,1 MP ze stałą ogniskową (Fixed Focus), a bazowy Pixel 6 wyposażono w 8 MP jednostkę przednią. Pozostałe dwa aparaty są współdzielone przez oba telefony – 50-megapikselowy 1/1,3-calowy czujnik Samsung GN1, który łączy piksele w celu uzyskania końcowego obrazu 12,5 MP i ultraszerokokątny aparat z sensorem o rozdzielczości 12 MP. Ta główna kamera 50 MP jest dużym ulepszeniem w stosunku do głównego czujnika w Pixel 5 (który miał ten sam rozmiar w Pixel 4, 3 i 2) ze 150% wzrostem zdolności zbierania światła.

Google Pixel 6 i 6 Pro oficjalnie. To jedne z najciekawszych flagowców ostatnich lat

Będąc większym urządzeniem, Pixel 6 Pro jest również wyposażony w większą baterię o pojemności 5000 mAh. Pixel 6 wykorzystuje mniejsze ogniwo 4600 mAh. Oba będą ładować się z mocą do 30 W za pośrednictwem przewodu i z mocą 21 W/23 W bezprzewodowo za pomocą nowej ładowarki Google Pixel Stand. W zestawie nie ma ładowarek przewodowych ani bezprzewodowych.

Google Pixel 6 Pro ma polerowaną aluminiową ramę i jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych – Cloudy White, Sorta Sunny, Stormy Black oraz trzech konfiguracjach pamięci – 12/128 GB, 12/256 GB, a nawet 12/512 GB. Ceny zaczynają się od 898 EUR w Europie i 899 USD w USA. Google Pixel 6 ma teksturowaną aluminiową ramę i jest również dostępny w przedsprzedaży w trzech kolorach – Sorta Seafoam, Kinda Coral, Stormy Black oraz w poziomach pamięci 8/128 GB i 8/256 GB, zaczynając od 649 EUR i 599 USD. Niestety wciąż nie doczekaliśmy się oficjalnej premiery Pixeli w Polsce, a szkoda, gdyż tegoroczne modele zapowiadają się niezwykle interesująco i mogą być jednymi z najlepszych tegorocznych flagowców. Na pewno będzie to ścisła czołówka, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Pixel 6 i 6 Pro oficjalnie. To jedne z najciekawszych flagowców ostatnich lat

 0