Google udostępnia raporty, które mają pomóc służbom w walce z koronawirusem

Google udostępnia raporty, które mają pomóc służbom w walce z koronawirusem

Koronawirus wciąż rozprzestrzenia się po świecie i zdołał zarazić ponad milion osób, z czego życie straciło przeszło 53 tysiące ludzi. Ponieważ nie ma skutecznego lekarstwa czy szczepionki nastawionych na COVID-19 globalne rządy wprowadziły w swoich krajach różne ograniczenia obejmujące m.in. przemieszczanie się czy nakazujące zamknięcie wybranych miejsc publicznych. Do walki z wirusem przyłączyło się wiele firm technologicznych również Google, który przekazał na ten cel 810 milionów dolarów, aczkolwiek jego działanie nie ograniczyło się jedynie do pomocy finansowej. Producent przygotował bowiem specjalne raporty o mobilności społecznej mogących być dużym wsparciem dla służb medycznych stojących w przypadku pandemii na pierwszej linii frontu. Przygotowane przez Google dane obejmują 131 państw wliczając do tego oczywiście Polskę. Zebrane materiały w założeniu pomagają w analizie zmian zachodzących w poszczególnych krajach w wyniku wprowadzonych obostrzeń zalecających, chociażby pracę zdalną i pozostawanie w domu. Odpowiednie służby są więc w stanie pozyskać informacje o wzroście lub spadku zainteresowania ludzi w odwiedzaniu danych miejsc.

Google udostępnił narzędzie zbierające raporty o mobilności społecznej mogących być dużym wsparciem dla służb medycznych stojących w przypadku pandemii na pierwszej linii frontu.

Google udostępnia raporty, które mają pomóc służbom w walce z koronawirusem

Chodzi np. o miejsca pracy, parki, sklepy, rezydencje czy ośrodki rekreacyjne. Raporty powstały w oparciu o zagregowane, zanonimizowane dane osób, które w ustawieniach konta Google aktywowały opcję rejestrowania historii lokalizacji. Wszystkie informacje są gromadzone na przestrzenii 48-72 godzin. Google zaznacza jednak, że w celu ochrony prywatności użytkowników nie podaje lokalizacji konkretnych ludzi, pokonywanych przez nich tras czy listy kontaktów co jest raczej dość oczywiste i koniecznie w celu ochrony danych osobowych. Firma zamierza rozwijać usługę o następne kraje, a także statystyki obejmujące nowe regiony. Gigant wyraził nadzieję, że udostępnione narzędzie pomoże administracji w zarządzaniu już wprowadzonymi ograniczeniami lub przy podejmowaniu kolejnych kroków mających zmniejszyć rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa. Oczywiście dużo zależy też od samej społeczności, która musi zalecać się do wszelkich obostrzeń i ich przestrzegać np. nie wychodząc bez konkretnej potrzeby z domu w tym nie gromadzić się w miejscach publicznych, co w przeszłości już się niestety zdarzało.

Google udostępnia raporty, które mają pomóc służbom w walce z koronawirusem Top 10 gier na PC i konsole do przejścia w czasie epidemii koronawirusa

Google udostępnia raporty, które mają pomóc służbom w walce z koronawirusem Jak wybrać monitor do pracy zdalnej? Pomagamy w wyborze

Niestety sam problem związany z COVID-19 jest nadal poważny. W momencie pisania artykułu w Polsce potwierdzono wykrycie zakażeń u ponad 3,5 tysiąca osób, zaś zmarło ponad 70 ludzi. W ramach domowej kwarantanny przygotowaliśmy dla Was specjalne zestawienie gier, w które warto w tym trudnym okresie zagrać. Podczas tworzenia tego rankingu zależało nam, żeby umieścić w nim nie tylko bardzo popularne tytuły nastawione na rozgrywkę dla pojedynczego gracza, ale również te zawierające multiplayer, ponieważ utrzymywanie kontaktów międzyludzkich jest ważne. Dlatego nie zabrakło m.in. Call of Duty: Warzone czy Apex Legends, które co ważne są darmowe. Oprócz tego polecane monitory do pracy zdalnej czy narzędzia, które jej sprzyjają. Jak widać na nudę nie można narzekać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google udostępnia raporty, które mają pomóc służbom w walce z koronawirusem

 0