Top 10 gier na PC i konsole do przejścia w czasie epidemii koronawirusa

Top 10 gier na PC i konsole do przejścia w czasie epidemii koronawirusa

Top 10 gier na PC i konsole, w które warto zagrać podczas epidemii

Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie, stanowiąc realne zagrożenie dla wielu grup społecznych, szczególnie starszych i chorych osób. Władze większości krajów, w tym ostatnio Polski, wprowadziły specjalne ograniczenia mające zmniejszyć jego szerzenie się, w związku z czym zamknięto szkoły, zakazano organizowania masowych imprez, zamknięto granice dla obcokrajowców, a przybywający na lotnisko pasażerowie muszą poddać się trwającej dwa tygodnie kwarantannie. Oczywiście zastosowanie środków bezpieczeństwa jest w tej sytuacji niezbędne, dlatego też apeluje się np. do uczniów, że to nie są ferie i należy ograniczyć aktywność na zewnątrz, po prostu zostając w domu. Osobom, którym w związku z tym doskwiera nuda, z pomocą przychodzi nasze zestawienie Top 10 gier, które warto ograć w tym szczególnym czasie, ale oczywiście wiele z nich polecamy odpalić nie tylko podczas epidemii koronawirusa, bo po prostu są tego warte. Co ważne, część z nich, w tym cieszące się sporym zainteresowaniem fanów Call of Duty: Warzone, odpalimy całkowicie bezpłatnie. Przy okazji zachęcamy też gorąco do podania w komentarzach własnej listy gier, które planujecie ograć w najbliższej przyszłości.

Podczas epidemii koronawirusa najlepiej pozostać w domu i zagrać w najlepsze gry dostępne na komputerach oraz konsolach.

10. Battlefield V (2018)

Battlefield V był narażony na krytykę, zanim jeszcze trafił do sklepów. Fanom nie spodobały się zapowiedziane przez deweloperów elementy, wliczając w to zbyt futurystyczne wyposażenie względem prezentowanych w grze realiów II wojny światowej. Zaważyło to początkowo na sprzedaży piątki, która nie zadowoliła księgowych Electronic Arts i w efekcie zdecydowano się na różne promocje (warto tylko wspomnieć, że w dniu premiery gry popularna w Polsce sieć sklepów zdecydowała się na obniżkę z około 200 złotych do poziomu 140 zł). Czy jednak projekt EA DICE jest zły? Nie, bo wtedy nie znalazłby się w naszym zestawieniu. Co prawda, można mieć trochę zastrzeżeń do kampanii fabularnej podzielonej na niepowiązane ze sobą epizody prezentujące dramatyczne chwile z życia poszczególnych bohaterów, bo w ramach Opowieści wojennych kierujemy losami np. walczącej w ruchu oporu Norweżki czy też przestępcy wcielonego do SBS, ale... nie jest tak źle, a do tego Battlefield V przyciąga uwagę fanów głównie ze względu na tryby sieciowe, a tych jest kilka i są całkiem ciekawe. Rozgrywka sieciowa pozwala wziąć udział w Opowieściach wojennych traktujących o różnych bitwach z czasów II wojny światowej. Nie brakuje klasycznego zdobywania flag, zespołowego deathmatchu czy okresowych wydarzeń (aktualnie jest to wojna na Pacyfiku), a gra posiada też popularny ostatnio battle royale Burza Ognia. Co więcej, deweloperzy regularnie ulepszają swój produkt, dodając co pewien czas w ramach aktualizacji np. nowe mapy czy bronie. Warto również pamiętać, że strzelanka EA DICE dostępna jest w abonamencie Origin Access, który kosztuje 14,99 złotych miesięcznie lub 79,99 zł rocznie.

9. Resident Evil 2 Remake (2019)

W rankingu nie mogło zabraknąć remake'u Resident Evil 2, którego akcję umieszczono w Raccoon City, na skutek działania broni biologicznej znanej jako T-Virus, opracowanej przez Umbrella Corporation, opanowanym przez zmienionych w zombie mieszkańców. Gra to kontynuacja wątków zapoczątkowanych w pierwszej odsłonie serii, a nam przychodzi wcielić się w dwójkę bohaterów: Leona S. Kennedy'ego oraz Claire Redfield, dla których przewidziano dwa osobne tryby single player, dzięki czemu przeżywamy te same zdarzenia z różnych perspektyw. W tym przypadku mamy do czynienia z odświeżoną edycją wydanego w 1998 roku oryginału, więc dużo elementów zostało przeniesionych, ale pojawiło się również kilka nowych rozwiązań. Resident Evil 2 polega przede wszystkim na eksploracji lokacji i pojedynkach z różnymi typami przeciwników. Do największych zalet remastera należy zaliczyć jego oprawę graficzną, której szczegółowość robi naprawdę duże wrażenie. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem graczy i krytyków, a jej jakość potwierdzają też statystyki, z których wynika, że w ciągu dwóch tygodni od debiutu sprzedano trzy miliony egzemplarzy, natomiast do grudnia 2019 roku liczba ta wzrosła do przeszło pięciu milionów. Remaster Resident Evil 2 jak najbardziej warto ograć, szczególnie teraz, bo za niespełna miesiąc swoją premierę będzie miał remake Resident Evil 3, w którym poznamy historię Jill Valentine. Tutaj również dostaniemy nie tylko dostosowaną do dzisiejszych standardów oprawę graficzną, ale i szereg innych elementów.

8. Fortnite (2017)

Obecność Fortnite zdziwi pewnie wiele osób czytających ten tekst, ale gra musiała się w nim znaleźć, bo mimo żartów niektórych graczy jest to jedna z najpopularniejszych produkcji minionych lat. Darmowy tytuł Epic Games bił w przeszłości wszelkie rekordy i generując wydawcy niemałe przychody, a to za sprawą sklepu z opcjonalnymi mikropłatnościami oferującymi szereg skórek, a także innych atrakcji. Co prawda początkowo ten kultowy battle royale miał wyglądać nieco inaczej i skupiać się na walce z zombie, ale ostatecznie wybór padł na słynne dziś starcia - okazało się to strzałem w dziesiątkę, dzięki któremu produkcja przyciąga rzesze fanów z całego świata. Co więcej, ma też elementy wyróżniające ją na tle konkurencji, jak choćby opcja budowania, niszczenie elementów otoczenia oraz stworzona na silniku Unreal Engine kreskówkowa oprawa graficzna, która mocno trafiła szczególnie do młodszego odbiorcy. Dodatkowo w przeciwieństwie do PUBG, Fortnite jest regularnie wspierany przez autorów, którzy dodają nowe elementy i organizują specjalne wydarzenia i wyzwania. Mówiąc krótko, świetna zabawa na długie godziny gwarantowana, a do tego z udziałem przyjaciół!

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Top 10 gier na PC i konsole do przejścia w czasie epidemii koronawirusa

 0