Gracze w kilku stanach w USA nie kupią już gamingowych PC, bo przekraczają nowe limity energetyczne

Gracze w kilku stanach w USA nie kupią już gamingowych PC, bo przekraczają nowe limity energetyczne

Użytkownicy szukający nowego komputera klasy premium często spoglądają w stronę gotowych zestawów, takich jak oferuje Dell w swojej serii Alienware. Jeśli myślicie, że zakup jest prosty i wystarczy wejść na stronę, zamówić i zapłacić, to jesteście w błędzie - a przynajmniej jeśli mieszkacie w kilku stanach w USA, w których wprowadzono surowe zasady dotyczące efektywności energetycznej. Krótko mówiąc - gotowe zestawy gamingowe zużywają za dużo prądu i w kilku stanach zostały właśnie niemal zakazane.

Zgodnie z nowymi przepisami firma Dell nie może dostarczać wybranych konfiguracji swoich komputerów stacjonarnych Alienware Aurora R10 i R12 mieszkańcom Kalifornii, Kolorado, Hawajów, Oregonu, Vermontu lub Waszyngtonu ze względu na niedawno przyjęte przepisy dotyczące zużycia energii. W oświadczeniu wydanym dla The Register przedstawiciel firmy Dell powiedział, że zakaz jest wywołany wdrożeniem obowiązkowego standardu efektywności energetycznej dla komputerów PC – w tym komputerów stacjonarnych, AIO i mobilnych systemów do gier.

Dell nie wysyła swoich niektórych gotowych zestawów Alienware do kilku stanów w USA. Nie pozwalają na to nowe przepisy dotyczące efektywności komputerów. Reszta producentów analizuje sytuację.

Dell nie wysyła zestawów Alienware do kilku stanów w USA

Nowe przepisy weszły w życie 1 lipca 2021 roku, jednak w przygotowaniu są jednak kolejne regulacje i ograniczenia, a od 9 grudnia 2021 r. wymagania dotyczące efektywności rozszerzone zostaną o "komputery z możliwością pracy w sieci o dużej szybkości, notebooki z wieloma ekranami, notebooki o działaniu cyklicznym oraz monitory z wysokimi częstotliwościami odświeżania". Na szczęście nowe standardy nie obejmują komputerów składanych przez samych użytkowników, co oznacza, że ​​entuzjaści wciąż mogą zbudować dowolny system, nie patrząc na ilość pobieranego prądu, ani na jego efektywność, a jedynym ograniczeniem jest zasobność portfela.

Jak dotąd tylko Dell zareagował na wprowadzone ograniczenia, a inne firmy zdają się nie zauważać jeszcze nowych przepisów. Rzecznik firmy Acer powiedział The Register, że cała sprawa jest obecnie analizowana, a inni dostawcy gotowych zestawów jak HP jeszcze nie skomentowali sprawy. Wszystko jednak wskazuje, że w tych kilku stanach gotowe zestawy PC są skazane na wyginięcie, bo efektywność energetyczna i wydajna maszyna do gier to nie jest coś, co idzie w parze. Oczywiście wyjściem z sytuacji jest składak, albo wycieczka do sąsiedniego stanu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracze w kilku stanach w USA nie kupią już gamingowych PC, bo przekraczają nowe limity energetyczne

 0