GTA V na konsole nowej generacji zalicza opóźnienie

GTA V na konsole nowej generacji zalicza opóźnienie

Rockstar Games podczas PlayStation Showcase zaprezentował nowy zwiastun Grand Theft Auto V w wersji na PlayStation 5. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że dotychczasowy termin wydania next-genowej edycji nie zostanie dotrzymany.

GTA V tak jak w przypadku PS4 oraz Xbox One dostanie wersję zawierającą różne usprawnienia m.in. graficzne. Pierwotnie miała ona trafić na PlayStation 5 i Xbox Series X/S w listopadzie 2021 roku, ale tak się jednak nie stanie. Grand Theft Auto V na PS5 według deweloperów będzie gotowe do pobrania w marcu 2022 roku. Jako że była to prezentacja poświęcona grom dedykowanym urządzeniu Sony, nic nie wie wspomniano o sprzęcie Microsoftu, lecz delay ma dotyczyć także Xboxa. Aktualnie piątka, którą w pierwszej kolejności opublikowano na Xboxie 360 i PS3 pozostaje dostępna na konsolach obecnej generacji w ramach wstecznej kompatybilności.

GTA V w wersji na next-genowe konsole zadebiutuje w marcu 2022 roku.

Oprócz podstawki na nowe konsole trafi też GTA Online, który dla właścicieli PS5 przez pierwsze miesiące będzie proponowany za darmo. Tymczasem Grand Theft Auto V w wydaniu next-genowym jest krytykowane przez graczy za brak większych zmian. Do sieci trafił materiał porównujący edycje na PS4 i PlayStation 5. RockmanBN na forum ResetEra przyznał, że nie rozumie przełożenia daty wydania tej wersji gry, ponieważ zmiany są zbyt małe, żeby spowodowały opóźnienie. Dodał też, że szalone w tym wszystkim jest to, że wydawca nadal generuje na swoim tytule ogromne pieniądze. Warto przypomnieć, że piątka zadebiutowała dwie generacje temu, a w międzyczasie pojawiła się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Fanów marki Rockstara irytuje brak zapowiedzi GTA 6 i ciągłe skupianie się na starszej już produkcji. Nie znaczy to jednak, że taki projekt nie powstaje, bo należy założyć, że tak. Nim szóstka nadejdzie czeka nas zapowiedź remasteru GTA Trilogy, który nie będzie rewolucją, ale zaoferuje poprawione tekstury, z kolei oprawa graficzna ma stanowić połączenie oryginalnego i nowoczesnego stylu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA V na konsole nowej generacji zalicza opóźnienie

 0