Grand Theft Auto 5 na next-geny ponownie opóźnione? Rockstar ma problemy

Grand Theft Auto 5 na next-geny ponownie opóźnione? Rockstar ma problemy

Nie tylko prace nad Grand Theft Auto 6 przebiegają w sposób daleki od optymalnego. Także next-genowa wersja Grand Theft Auto 5 powstaje w bólach.

Gdy Rockstar zapowiadał oficjalnie kolejny remaster Grand Theft Auto 5 - tym razem stworzony z myślą o konsolach Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 - podawał datę premiery 11 listopada 2021 roku. Jak wiadomo, nie udało się wydać gry w tym terminie. A kolejne opóźnienie ma być niemal pewne. Mieszkający w Brazylii dataminer Matheusvictorbr podał, że twórcy napotkali na poważne problemy dotyczące konwersji na next-geny, które prawdopodobnie poskutkują następnym przesunięciem terminu wydania. Grand Theft Auto 5: Expanded and Enhanced raczej nie trafi do sklepów, tak jak ostatnio oczekiwano, w marcu.

Data premiery Grand Theft Auto 5 w wersji na konsole nowej generacji prawdopodobnie znów zostanie opóźniona - podaje brazylijski dataminer.

"Otrzymałem informacje odnośnie do Grand Theft Auto: Expanded and Enhanced. Produkcja gry jest skomplikowana. Na tę chwilę podawana jest marcowa data premiery, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie ona przeniesiona na kwiecień lub maj" - czytamy w tweecie opublikowanym w języku brazylijskim. Autor tłumaczy, że prace przedłużają się głównie dlatego, że Rockstar chce unowocześnić silnik tak, aby móc rozwijać GTA Online przez dłuższy czas. Pierwotnie zakładano jedynie poprawę grafiki pod kątem next-genów, ale później pomysł ewoluował.

Grand Theft Auto 5 na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 to już drugi remaster (pierwszy powstał z myślą o Xbox One oraz PlayStation 4). Jeszcze nie wiadomo dokładnie, jakie zmiany spotkają grę tym razem, ale na pewno możemy spodziewać się wyższej rozdzielczości, lepszej jakości tekstur, bardziej realistycznych efektów specjalnych i pogodowych czy animacji w 60 klatkach na sekundę. Rockstar może wprowadzić też dodatkową zawartość.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grand Theft Auto 5 na next-geny ponownie opóźnione? Rockstar ma problemy

 0