GTA Trilogy: The Definitive Edition wycofane ze sprzedaży. Rockstar walczy z awarią platformy

GTA Trilogy: The Definitive Edition wycofane ze sprzedaży. Rockstar walczy z awarią platformy

GTA Trilogy: The Definitive Edition zadebiutowało wczoraj i wywołało mieszane opinie wśród graczy. Jedni chwalą deweloperów za odświeżone gry, podczas gdy inni uważają, że pakiet oferuje za mało zmian by opłacało się wydać na niego około 260 złotych. Fani serii nie nacieszyli się trylogią zbyt długo, ponieważ najpierw awarii uległ launcher Rockstar Games, a potem deweloperzy wycofali tytuł ze swojego sklepu.

GTA Trilogy: The Definitive Edition początkowo mogliśmy kupić na oficjalnej platformie Rockstar Games, jednak jak można zauważyć na stronie całkowicie zniknął odnośnik do edycji PC, z kolei na PlayStation 4 i Xboxie da się zamówić tylko preoder. Studio zablokowało również opcję grania osobom, które trylogię mają już w bibliotece. Dostępna pozostaje wersja PS5, chociaż ta początkowo też zniknęła, tylko że z oferty PS Store. Dlaczego grę wycofano z dystrybucji? Pojawiło się kilka pomysłów, a jednym z nich jest obecność nielicencjonowanej muzyki skopiowanej w całości z oryginałów, aczkolwiek ciekawszy jest fakt obecności w plikach GTA Trilogy: The Definitive Edition niezabezpieczonego silnika produkcji co daje ogromne pole do popisu użytkownikowi mającemu odpowiednią wiedzę.

Rockstar Games wycofał GTA Trilogy: The Definitive Edition ze swojego sklepu. Awarii uległa też platforma gamingowa studia.

Przykładowo może przejrzeć skrypty czy dowiedzieć się jaką zawartość wycięto z gier. Jeśli to prawda to twórcy działają nad usunięciem zbędnych elementów z plików GTA. Samo studio nie podało konkretnego powodu wycofania GTA Trilogy: The Definitive Edition z obiegu. Zapewne, kiedy wszystko zostanie naprawione pakiet wróci do regularnej sprzedaży. Awaria usługi Rockstara oznacza, że nie odpalimy innych produkcji np. Red Dead Redemption 2 czy Grand Theft Auto V. GTA Trilogy: The Definitive Edition zostało skrytykowane przez fanów za zbyt małe zmiany względem żądanej przez wydawcę ceny. Nie brak porównań do modyfikacji, które udostępniono za darmo i z którymi Take-Two tak zaciekle walczy.

GTA Trilogy: The Definitive Edition wycofane ze sprzedaży. Rockstar walczy z awarią platformy

Warto wspomnieć, że wersja PlayStation 5 zalicza spadki nawet do 35 klatek na sekundę. Tymczasem Rockstar Games może pracować nad następnym remasterem, którym będzie GTA 4 wraz z dodatkami fabularnymi The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony. Nie należy oczekiwać tutaj większych zmian a jedynie pewnych usprawnień graficznych czy poprawy niektórych elementów tak jak miało to miejsce w GTA Trilogy. Dowodem na istnieje ulepszonej czwórki są znikające mody do gry. Kilka serwisów z modami m.in. Libertycity.net zostało zmuszonych do skasowania swoich projektów.

Aktualizacja 13.11.2021

Rockstar Games zdradził, że powodem usunięcia GTA Trilogy z dystrybucji była obecność plików, które deweloperzy dodali nieświadomie. Studio przeprasza i pracuje nad rozwiązaniem problemu, z kolei zirytowani gracze domagają się zwrotu pieniędzy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA Trilogy: The Definitive Edition wycofane ze sprzedaży. Rockstar walczy z awarią platformy

 0