Hakerzy w USA mogą nieco odetchnąć. Nie będą ścigani, jeśli włamują się w specyficznym celu

Hakerzy w USA mogą nieco odetchnąć. Nie będą ścigani, jeśli włamują się w specyficznym celu

Hakerzy, którzy nie włamują się dla osiągnięcia korzyści, czyli tzw. białe kapelusze, nie będą już ścigani.  Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił zmianę polityki w ustawie o oszustwach i nadużyciach komputerowych (CAFA), mówiąc, że "za badania bezpieczeństwa prowadzone w dobrej wierze nie należy karać". 

Oznacza to, że hakerzy (badacze bezpieczeństwa), którzy włamują się do sieci lub znajdują exploity w oprogramowaniu i sprzęcie, nie będą brani ścigani przez władze federalne, o ile działali w dobrej wierze, aby promować bezpieczeństwo i ochronę "docelowych urządzeń i usług". "Badania w dobrej wierze dotyczące bezpieczeństwa oznaczają dostęp do komputera wyłącznie w celu przeprowadzenia testów w dobrej wierze, zbadania i/lub naprawienia luki w zabezpieczeniach, gdy takie działanie jest prowadzone w sposób mający na celu uniknięcie jakiejkolwiek szkody dla osób lub społeczeństwa, a informacje pochodzące z działalności są wykorzystywane przede wszystkim do promowania bezpieczeństwa klasy urządzeń, maszyn lub usług online, do których należy komputer, do którego uzyskano dostęp, lub osób korzystających z takich urządzeń, maszyn lub usług online".

Białe kapelusze, czyli etyczni hakerzy nie będą dłużej ścigani przez prawo za włamania, o ile działają w dobrej wierze, w celu podniesienia jakości zabezpieczeń.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hakerzy w USA mogą nieco odetchnąć. Nie będą ścigani, jeśli włamują się w specyficznym celu

 0