Halo Infinite z datą premiery. Pytanie tylko, czy jest na co czekać?

Halo Infinite z datą premiery. Pytanie tylko, czy jest na co czekać?

Microsoft zamierza dotrzymać słowa i Halo Infinite po długim opóźnieniu w końcu ukaże się na rynku jeszcze w tym roku. Pytanie tylko, czy tytuł ten odnajdzie się pośród innych niezwykle popularnych shooterów, które debiutują jesienią. 

Halo Infinite, kolejna odsłona wieloletniej serii Microsoftu, zadebiutuje 8 grudnia. Data najpierw wyciekła w sklepie Microsoft Store, a później wczoraj wieczorem Gigant z Redmond oficjalnie potwierdził ją podczas otwarcia targów Gamescom i zaprezentował nowy filmowy zwiastun, który możecie zobaczyć powyżej. 

Halo Infinite, kolejna odsłona wieloletniej serii Microsoftu, zadebiutuje 8 grudnia.

Przypominamy, że Microsoft pierwotnie planował wypuścić Halo Infinite na premierę Xbox Series X/S w listopadzie 2020 r., ale zdecydował się opóźnić grę do 2021 r., głównie z powodu bardzo mieszanych opinii po zaprezentowaniu pierwszych materiałów z rozgrywki, gdzie fani narzekali przede wszystkim na jakość oprawy graficznej. Częściową przyczyną były jednak również wyzwania związane z tworzeniem gier podczas pandemii.

Rozwój Halo Infinite od początku był bardzo wyboisty, a Microsoft wyznaczył nawet prawie rok temu weterana Bungie, Josepha Statena, aby kierował pracami na tym tytułem. Chociaż nie widzieliśmy zbyt wielu rozgrywek z kampanii od czasu narodzin niesławnego mema Craiga w zeszłym roku, pierwsza techniczna beta gry wieloosobowej wyglądała i przypominała Halo, z którego fani powinni być zadowoleni. Niemniej jednak, Halo Infinite na pewno nie będzie wyznaczać standardów oprawy graficznej, choćby z tego powodu, że mamy do czynienia z tytułem cross-generacyjnym dostępnym na obecną, jak i poprzednią generację Xboxów. 

Ujawnienie oficjalnej daty premiery przypada zaledwie kilka dni po tym, jak 343 Industries potwierdziło, że Halo Infinite nie zadebiutuje wraz z kampanią kooperacyjną i edytorem Forge. Gra kooperacyjna ze znajomymi powinna pojawić się w drugim sezonie Halo Infinite, mniej więcej trzy miesiące po premierze. Tryb Forge, który pozwala graczom Halo dostosowywać i udostępniać mapy, pojawi się dopiero w trzecim sezonie Halo Infinite, około sześciu miesięcy po premierze. Kooperacja w kampanii Halo i tryb Forge są popularnymi elementami serii, więc wiadomości, co zrozumiałe, rozczarowały fanów. 

Główna kampania Halo Infinite i tryb wieloosobowy ruszają 8 grudnia, więc fani poznają nowe Halo za mniej niż cztery miesiące. W tym czasie na rynku dostępne będzie już jednak zarówno Call of Duty: Vanguard, jak i Battlefield 2042, co może być kłopotliwe dla Halo i pytanie, jak tytuł ten poradzi sobie w starciu z tymi tuzami. O ile seria Halo cieszy się ogromną popularnością w USA, tak w Europie, a już szczególnie w Polsce, wygląda to zdecydowanie gorzej, więc o globalny sukces może być naprawdę trudno. 

Microsoft zapowiedział również nową konsolę Xbox Series X w stylu Halo Infinite oraz towarzyszący jej kontroler Xbox Elite 2 stylizowany na Halo Infinite. Te można już zamawiać w przedsprzedaży. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Halo Infinite z datą premiery. Pytanie tylko, czy jest na co czekać?

 0