Hitachi wprowadzi płatności za pomocą skanera żył palca i to już niedługo

Hitachi wprowadzi płatności za pomocą skanera żył palca i to już niedługo

Japońska firma technologiczna Hitachi opracowała system płatności oparty na skanerze układu żył palca, który mógłby zastąpić karty kredytowe i systemy płatności smartfonem, takie jak Apple Pay.

System wymaga jedynie, aby użytkownik przyłożył palec do czytnika. Czytnik automatycznie zidentyfikuje użytkownika i pobierze odpowiednie dane, takie jak numery kart kredytowych. Korzystając z systemu, użytkownik nie musi mieć przy sobie smartfona ani karty kredytowej, aby zrobić zakupy. Ponadto, według Hitachi, system przyspieszy transakcje w terminalach i przy odprawie nawet o 40 sekund.

Hitach wprowadza płatności skanem palca. Wszelkie dane osobowe i płatnicze oraz dodatkowe jak potwierdzenie wieku, alergie pokarmowe, punkty lojalnościowe itp., będą przechowywane w łańcuch bloków, co ma zapewnić autentyczność i bezpieczeństwo danych. System płatności ma pojawić się w pierwszych sklepach i hotelach w ciągu roku.

Aby system zadziałał, użytkownik musi zarejestrować swój odcisk palca i swoje dane osobowe. Firma dostarczy system sprzedawcom detalicznym i hotelom w ciągu roku. Według Nikkei, system może przechowywać inne informacje i dane, w tym "punkty lojalnościowe, alergie pokarmowe, kwalifikacje zawodowe i potwierdzenie wieku". Może to znacznie ułatwić takie czynności, jak ubieganie się o pracę czy kupowanie alkoholu.

Hitachi twierdzi, że nie będzie właścicielem żadnych danych przechowywanych w systemie. Firma będzie korzystać z technologii blockchain do przechowywania i pobierania danych oraz zapewnienia ich autentyczności. Firma będzie zarabiać na sprzedaży czytników linii papilarnych i pobieraniu opłat. Ma nadzieję, że w ciągu trzech lat zarobi około 10 miliardów jenów (około 81 milionów dolarów). Systemy płatności biometrycznych, takie jak ten opracowany przez Hitachi, mogą w przyszłości zastąpić systemy płatności oparte na smartfonach, takie jak Apple Pay.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hitachi wprowadzi płatności za pomocą skanera żył palca i to już niedługo

 0