W zeszłym roku Huawei zdecydowało się sprzedać swoją podjednostkę Honor, aby oddział nie musiał zmagać się z takimi samymi sankcjami nałożonymi przez USA, jak firma matka. Huawei obawiało się, że Honor utraci dostęp do usług Google przez samo skojarzenie z firmą nadrzędną.
Honor został rzekomo sprzedany za 15 miliardów dolarów, co pozwoliło zażegnać niebezpieczeństwo utraty dostępu do usług Google w systemie Android. Dzięki temu wprowadzona na rynek w czerwcu linia Honor 50,to pierwsze telefony tej marki wyposażone w aplikacje i usługi mobilne Google od czasu umieszczenia Huawei na amerykańskiej czarnej liście w maju 2019 roku. Huawei nalazło się na linii ognia ze względu na bliskie powiązania z komunistycznym rządem Chin, co czyni firmę rzekomym zagrożeniem dla amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego.
Republikanie chcę umieszczenia marki Honor a czarnej liście i objęcia tymi samymi sankcjami co Huawei, z którego wywodzi się Honor.
Sankcje oznaczają, że Huawei nie ma dostępu do swojego amerykańskiego łańcucha dostaw, co jednak mocno odbiło się na amerykańskich firmach technologicznych, ponieważ Huawei wydawał średnio 12 miliardów dolarów rocznie na amerykańskie części i odpowiadał za 40000 miejsc pracy w USA.
Podczas gdy niektórzy analitycy prognozują, że Huawei w 2021 roku stanie się siódmym co do wielkości producentem smartfonów na świecie, Honor prawdopodobnie znajdzie się tuż za Huawei na ósmym miejscu. Honor ma dostęp do technologii licencjonowanej przez USA, jednak wkrótce może to się skończyć. Według South China Morning Post, Honor nie jest całkowicie bezpieczny, bo 14 kongresmenów z partii Republikańskiej zwróciło się do Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych o przyjęcie tych samych zakazów, które zostały nałożone na Huawei i objęcie marki Honor tymi samymi ograniczeniami.
Ambitne plany Honora. Firma zamierza powalczyć z Apple
Wskazują oni, że Honor został wyodrębniony z Huawei. Republikanie powiedzieli w liście, że decyzja Huawei o sprzedaży Honor została podjęta "w celu uniknięcia polityki kontroli eksportu USA mającej na celu utrzymanie amerykańskiej technologii i oprogramowania z dala od rąk Chińskiej Partii Komunistycznej". Amerykańska Izba Handlowa odpowiedziała na list 14 Republikanów. Rzecznik powiedział, że agencja docenia "perspektywę członków Kongresu". Departament Handlu dodał, że "nieustannie przegląda dostępne informacje w celu zidentyfikowania potencjalnych kandydatów do dodania na czarną listę".
Zobacz także:
- To nieoficjalne narzędzie podobno jest w stanie włączyć AMD FSR w każdej grze
- Najnowszy raport awaryjności dysków ujawnia trzy modele, które nie zawodzą
- Bardzo drogie moduły GDDR6 przyczyną wyższych cen kart graficznych
Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor może podzielić los Huawei. Domagają się tego amerykańscy politycy