Huawei Nova 10 i Nova 10 Pro zadebiutują na rynku światowym, w tym także w Europie

Huawei Nova 10 i Nova 10 Pro zadebiutują na rynku światowym, w tym także w Europie

Smartfony Huawei Nova 10 oraz Nova 10 Pro zadebiutowały już w Chinach, jednak firma chce teraz wprowadzić urządzenia na rynek globalny, w tym także na kilka europejskich. Najbardziej charakterystycznym elementem obydwu smartfonów jest bez wątpienia przedni aparat, który stanowi ultraszerokokątny obiektyw do selfie o rozdzielczości 60 MP. Spodziewamy się, że Nova 10 oraz Nova 10 Pro będą dostępne w sprzedaży za odpowiednio 390 oraz 530 euro.

Wygląda na to, że Huawei może niedługo oferować jedne z najlepszych smartfonów dla osób kochających robić selfie oraz influencerów. Po premierze w Chinach, Nova 10 oraz Nova 10 Pro mają zostać wprowadzone na rynek globalny, w tym także na na kilka europejskich. Największym wyróżnikiem obydwu urządzeń jest bez wątpienia przedni aparat. Na froncie odnajdziemy bowiem ultraszerokokątną jednostkę do selfie o rozdzielczości 60 MP. Model z dopiskiem Pro wyposażono dodatkowo w obiektyw portretowy 8 MP. Huawei Nova 10 może pochwalić się ekranem OLED o przekątnej 6,78 cala, rozdzielczości 2652x1200 px i odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Urządzenie napędza Snapdragon 778 wspierany przez 8 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono do 256 GB. Na pokładzie nie zabrakło również całkiem przyzwoitej baterii o pojemności 4000 mAh. Warto jeszcze wspomnieć o obsłudze szybkiego ładowania 66 W.

Smartfony Huawei Nova 10 oraz Nova 10 Pro mają niedługo zadebiutować na rynku globalnym. Główną cechą obydwu urządzeń jest niespotykany ultraszerokokątny aparat do selfie o rozdzielczości 60 MP.

Huawei Nova 10

Huawei Nova 10

 

Najważniejszą częścią specyfikacja pozostają jednak aparaty. Jak już zostało wspomniane, z przodu odnajdziemy obiektyw 60 MP z możliwością nagrywania w 4K. Tylna jednostka ma z kolei 50 MP, a tuż obok niej umieszczono ultraszeroki czujnik 8 MP oraz obiektyw portretowy 2 MP. Mocniejszy wariant, czyli Nova 10 Pro nie różni się praktycznie niczym od podstawowej wersji w kwestii wyświetlacza, procesora, a nawet ilości pamięci.

Huawei Nova 10 Pro

Huawei Nova 10 Pro

 

Skąd zatem pomysł aby wypuścić niemalże identyczne smartfony? Okazuje się, że model z dopiskiem Pro oferuje pojemniejszą baterię 4500 mAh, dodatkowy aparat na froncie oraz obsługuje 100-watowe ładowanie. Na tym kończą się jednak różnice. Huawei Nova 10 oraz Nova 10 Pro mają pojawić się w sklepach za odpowiednio 390 oraz 530 euro. Co sądzicie o "nowych" urządzeniach od Huawei?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Nova 10 i Nova 10 Pro zadebiutują na rynku światowym, w tym także w Europie

 0