Huawei sprzedaje używane smartfony z wgranym HarmonyOS

Huawei sprzedaje używane smartfony z wgranym HarmonyOS

Huawei rozpoczął sprzedaż używanych, odświeżonych smartfonów, które są dostępne w sklepie producenta na razie tylko w Chinach. Jak widzimy firma próbuje różnych sposobów, by poradzić sobie z amerykańskimi sankcjami.

Huawei oferuje różne smartfony, które były wcześniej używane, a obecnie są odświeżone i posiadają specjalny certyfikat jakości stanowiący gwarancję tego, że urządzenie działa bez zarzutu oraz nie posiada wad. Jest to dobra propozycja dla konsumentów poszukujących używanych telefonów w lepszych cenach niż całkowicie nowe modele, z kolei dzięki gwarancji jakości dawanej przez Huawei mają oni pewność, że sprzęt pozostaje w odpowiednim stanie technicznym i wizualnym. Z drugiej strony należy pamiętać, iż to wciąż używany sprzęt, więc nie będzie w tak doskonałym stanie jak jego nietknięty odpowiednik. Jednocześnie Huawei powiększa bazę klientów i to stosunkowo tanim kosztem.

Huawei sprzedaje używane, odświeżone smartfony z gwarancją jakości, które posiadają wgrany system HarmonyOS.

Huawei sprzedaje używane smartfony z wgranym HarmonyOS

Dodatkowo producent może pochwalić się, że dba o środowisko, ponieważ wiele z tych urządzeń z drugiej ręki nie trafia na śmietnik. Firma niejako odpowiada też na sytuację rynkową w Państwie Środka, gdzie ceny telefonów 5G poszybowały w górę, a teraz da się je kupić zauważalnie taniej, chociaż oczywiście nienowe. Co ciekawe sprzedawany sprzęt posiada wgrany autorski system HarmonyOS, wymienioną baterię i otrzymuje roczną gwarancję. Strona internetowa zaoferowała różne modele i na liście są Mate 30 Pro 5G, Mate 40 5G, P30, P30 Pro, Mate 30 oraz Mate 30 Pro. Jednak obecnie z tych telefonów tylko Mate 30 Pro 5G, w wariantach 8 GB + 128 GB oraz 8 GB + 256 GB, jest dostępny.

Huawei sprzedaje używane smartfony z wgranym HarmonyOS Huawei nie boi się sankcji USA i pozytywnie patrzy w przyszłość

Reszta urządzeń została wyprzedana, co tylko pokazuje, że oferta Huawei cieszy się niemałym zainteresowaniem. Patrząc na ceny, można zauważyć, że używane smartfony są o około 500 lub 600 juanów tańsze niż ich nowe odpowiedniki. Producent zapewnia, że telefony przechodzą ścisłą kontrolę jakości przed wypuszczeniem ich do sprzedaży. Pytanie, czy w przypadku dużego zainteresowania ofertą używanego sprzętu Huawei rozszerzy dystrybucję również o inne kraje w tym Polskę? Kupilibyście takiego smartfona czy preferujecie nieużywane modele?

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei sprzedaje używane smartfony z wgranym HarmonyOS

 0