Huawei zamierza wycofać się z Rosji. Oznacza to spory problem dla Kremla

Huawei zamierza wycofać się z Rosji. Oznacza to spory problem dla Kremla

Wiele firm technologicznych zawiesiło działalność w Rosji, ale Huawei nadal świadczył w kraju pełen zakres usług. U Chińskiego przedsiębiorstwa nastąpiła jednak pewna zmiana, ponieważ chce on wycofać się z rosyjskiego rynku.

Huawei mimo rosyjskiej inwazji na Ukrainę nie przyłączył się do światowych sankcji i nadal świadczył usługi oraz sprzedawał towary w Federacji Rosyjskiej. Według dostępnej informacji producent z Państwa Środka zamierza wycofać się z rosyjskiego rynku, dołączając tym samym do innych podmiotów bojkotujących ten kraj. Huawei w marcu o połowę zmniejszył dostawy swoich urządzeń do Federacji Rosyjskiej, ale na tym nie koniec, bo teraz podobno zamknie biuro w Rosji. Przedsiębiorstwo przestało przyjmować nowe zamówienia i obecnie likwiduje siedzibę odpowiedzialną za sprzęt oraz telekomunikację. Ponadto pracownicy oraz część specjalistów opuszcza już teren Federacji Rosyjskiej, a resztę wysłano na urlopy.

Huawei podobno zamyka swoje biuro w Rosji i wysyła pracowników na urlopy.

Huawei zamierza wycofać się z Rosji. Oznacza to spory problem dla Kremla

Chiński producent przestał podpisywać umowy na dostawę urządzeń serwerowych i sieciowych. Dla Moskwy może być to niemały cios, ponieważ rezygnacja Huawei oznacza problemy z dalszym rozwojem technologicznym, wliczając do tego segment 5G. Warto wspomnieć, iż 33% wszystkich stacji bazowych telefonii komórkowej w Rosji należy do Huawei. Rosyjskim operatorom nie pozostaje nic innego jak przestawienie się na produkty innych podmiotów. Z tym może być pewien kłopot, bo zawiesić działalność w Rosji postanowił Ericsson, ale na tym lista się nie kończy, gdyż do bojkotu dołączyła również Nokia.

Nokia w oświadczeniu stwierdziła, że w obecnej sytuacji nie widzi innej opcji jak po prostu zaprzestania działalności w tym kraju. Firma zamierza wspierać klientów do momentu wyjścia, aczkolwiek nie podano, jak długo ono potrwa. Nokia ubiega się o licencje, które pozwolą jej wspierać swoich klientów. Jest to bezterminowe zawieszenie wszelkich operacji. Ericsson, który podjął identyczną decyzję wyśle pracowników z Rosji, w której zatrudnia 600 osób na płatny urlop. Jest to oczywiście pokłosie rosyjskiego ataku na Ukrainę.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei zamierza wycofać się z Rosji. Oznacza to spory problem dla Kremla

 0