Ile niewspieranych aplikacji znajdziemy w App Store i Play Store? Okazuje się, że sporo

Ile niewspieranych aplikacji znajdziemy w App Store i Play Store? Okazuje się, że sporo

Google Play Store i App Store to najpopularniejsze platformy z oprogramowaniem mobilnym, na których nie brakuje niewspieranych aplikacji. Producent iPhone'ów zapowiedział czystki, ale bierne nie pozostanie też Google. Ile programów porzuconych przez deweloperów znajdziemy w obu sklepach?

Z danych wynika, że 50 000 aplikacji w App Store nie zostało zaktualizowanych od ponad dwóch lat, podczas gdy w Google Play Store znajduje się 869 000 porzuconych tytułów. Apple ogłosiło jakiś czas temu, że zamierza usuwać tego typu oprogramowanie, o czym poinformowało już pierwszych programistów, którzy nie dostarczają aktualizacji. Firma Pixalate analizując obie platformy odkryła, że 33% programów nie doczekało się poprawek przez dwa lata, z kolei 11% od więcej niż dwóch lat. Wychodzi na to, iż 500 000 aplikacji nie posiada nowej wersji od przeszło czterech lat. Około 314 000 z nich ostatni update otrzymało pięć lub sześć lat temu.

App Store i Play Store chcą wyczyścić swoje platformy z nieaktualizowanych aplikacji.

Ile niewspieranych aplikacji znajdziemy w App Store i Play Store? Okazuje się, że sporo

Co ciekawe aplikacje z kilku kategorii są najczęściej porzucane przez autorów. Przodują pod tym względem gry - 50 000 tytułów nie było aktualizowanych w ciągu dwóch lat, natomiast 44 000 to aplikacje edukacyjne. Częściej są usprawniane programy finansowe należące m.in. do banków co akurat nie dziwi, 69 000 zostało zaktualizowanych w ciągu minionych sześciu miesięcy. Od 30 września 2021 r. zaktualizowano również 72 000 aplikacji zakupowych i 64 000 programów z sekcji zdrowia. Pixalate podaje, że 84% aplikacji, które mają ponad 100 milionów pobrań, dostało nowe wydania na przestrzeni pół roku. Brak wsparcia oprogramowania nie zawsze oznacza, iż deweloperzy o nim zapomnieli.

Możliwe, że program po prostu nie wymaga żadnych poprawek, dlatego nie jest konieczne ściągnie aktualizacji. Mimo tego narzędzia, które w ciągu roku nie osiągną minimalnego wymaganego poziomu pobrań i nie dostały łatek w ciągu trzech lat, będą skasowane z App Store. Producent iPhone'ów twierdzi, że robi to, żeby poprawić poziom swojej platformy, zapewniając użytkownikom możliwie najlepsze wrażenia. Firma chce ponadto, by aplikacje spełniały określony poziom jakości. Powinny one działać na wszystkich nowoczesnych wyświetlaczach, zestawach SDK czy interfejsach API.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ile niewspieranych aplikacji znajdziemy w App Store i Play Store? Okazuje się, że sporo

 0