Ile zapłacimy za nowe iPhone'y 14?

Ile zapłacimy za nowe iPhone'y 14?

Już niedługo na rynku pojawią się najnowsze smartfony od Apple z serii iPhone 14. W sieci widzimy coraz więcej przecieków na temat nadchodzących urządzeń, a jeden z nich dotyczy ceny. Na jednym z koreańskich portali możemy wyczytać, że marka z Cupertino nie podniesie wyceny nowych iPhone'ów. Minimalna kwota jaką przyjdzie nam zapłacić to 799 dolarów.

W związku ze zbliżającą się premierą nowych smartfonów od Apple, w sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat serii iPhone 14. W ostatnim czasie docierały do nas informacje na temat procesorów oraz ekranów, które mają wykorzystywać nadchodzące urządzenia. Na jednym z koreańskich portali internetowych można natknąć się na wzmiankę, mówiącą, że marka z Cupertino nie podwyższy cen za iPhone'y z serii 14. Minimalna kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić to 799 dolarów. Zachowanie starej ceny, podczas gdy wszystko wokół drożeje ma być podyktowane chęcią zrekompensowania spadającego popytu z uwagi na spowolnienie rynku smartfonów.

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, Apple nie zamierza podnosić cen za nadchodzące iPhone'y 14, przynajmniej w podstawowej wersji. Taka decyzja ma być spowodowana zmniejszeniem popytu na rynku smartfonów.

Apple iPhone 14

Decyzja o utrzymaniu ceny 6,1-calowego iPhone'a 14, mimo zwiększenia kosztów produkcji oraz niepewnościom w kwestii łańcuchów dostaw miała być podjęta na najwyższym szczeblu. Jeśli pogłoska okaże się prawdziwa, będziemy mogli mówić już o drugim roku bez zmian w cenie. Ostatnia podwyżka miała miejsce wraz z premierą iPhone'a 11 w 2019 roku. Jest jednak mały haczyk, bowiem najtańszym reprezentantem obecnie dostępnej serii jest iPhone 13 mini, którego cena zaczyna się od 699 dolarów jednak w tym roku nie zobaczymy już mniejszej wersji smartfona.

Nie jest do końca pewne, czy Apple zostanie przy tych samych cenach także w przypadku modeli z dopiskiem Pro, bowiem jak już wiemy, seria iPhone 14 ma dużo bardziej oddzielić podstawowe modele właśnie od urządzeń z linii Pro. Mocniejsze wersje otrzymają nie tylko nowszy procesor, ale także mniejsze wycięcia w ekranie, ulepszoną kamerę, czy funkcję Always-On. Niemniej jednak brak podwyżki nowych iPhone'ów brzmi dobrze, zwłaszcza, że ceny rosną wszędzie wokół.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ile zapłacimy za nowe iPhone'y 14?

 0