iPhone'y 14 Pro będą miały lepsze wyświetlacze od podstawowych modeli z serii 14

iPhone'y 14 Pro będą miały lepsze wyświetlacze od podstawowych modeli z serii 14

Premiera smartfonów Apple z serii iPhone 14 spodziewana jest już we wrześniu. Nowe urządzenia przyniosą oczywiście szereg zmian względem obecnie dostępnej generacji. Jedną z głównych różnic ma być wprowadzenie dużo większych różnic między urządzeniami z podstawowej serii oraz linii Pro. Według nowych doniesień, droższe urządzenia od giganta z Cupertino będą posiadały nie tylko nowszy procesor, ale również lepszy wyświetlacz.

Najnowsze smartfony od Apple z serii iPhone 14 zadebiutują na rynku najpewniej już we wrześniu. Spodziewamy się, że nowa seria wprowadzi szereg zmian względem iPhone'ów 13. Jedną z nich ma być chociażby większe odseparowanie podstawowych modeli czternastek od urządzeń należących do linii Pro. Już wcześniej informowaliśmy, że droższe smartfony Apple otrzymają najpewniej procesor A16 Bionic, podczas, gdy standardowe iPhone'y będą korzystać ze starszego A15 Bionic. Tym razem dotarły do nas informacje, że to nie jedyne różnice, bowiem seria Pro ma otrzymać także lepsze wyświetlacze. Jeśli wierzyć doniesieniom, Samsung przygotowuje ekrany dla iPhone'ów 14 Pro z najwyższej jakości materiałów. Urządzenia bez tego charakterystycznego dopisku w nazwie będą wykorzystywać panele OLED, do produkcji których użyto gorszych materiałów.

Jak sugerują nowe pogłoski, wyświetlacze iPhone'ów 14 Pro będą wykorzystywać najbardziej zaawansowany zestaw materiałów, Samsung Display M12. Podstawowe modele z serii 14 otrzymają z kolei ekrany wyprodukowane ze starszej generacji materiałów, M11.

Apple iPhone 14

Oznacza to, że Koreańczycy będą stosować różne gatunki materiałów dla wyświetlaczy w zależności od modelu iPhone'a. Najwyżej postawione w hierarchii smartfony z logiem nadgryzionego jabłka otrzymają ekrany wykonane z najnowszego i najbardziej zaawansowanego zestawu materiałów (Samsung Display M12), podczas gdy podstawowe wersje otrzymają zestaw poprzedniej generacji (M11).

Seria Pro ma otrzymać także ulepszony osprzęt aparatu oraz wykończenie ze stali nierdzewnej. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że w ofercie Apple nie zobaczymy już raczej modelu mini, a szkoda, bo to naprawdę poręczne urządzenie. Należy jednak pamiętać, że kwestia jakości wyświetlaczy to wciąż jedynie pogłoska.

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone'y 14 Pro będą miały lepsze wyświetlacze od podstawowych modeli z serii 14

 0