Intel Arc Alchemist A770 - karta z zegarem 2,4 GHz została dostrzeżona w benchmarku.

Intel Arc Alchemist A770 - karta z zegarem 2,4 GHz została dostrzeżona w benchmarku.

Intel Arc Alchemist A770 został dostrzeżony w jednym z popularnych benchmarków, a podczas testu, karta pracowała z częstotliwością na poziomie 2,4 GHz. GPU zostało oparte na pełnym rdzeniu ACM-G10, wyposażonym w 512 jednostek wykonawczych. Pod kątem wydajności, A770 jest bardzo zbliżony do RTX 2070.

Intel Arc Alchemist A770 niespodziewanie pojawił się w teście OpenCL, w benchmarku Geekbench 5. Konstrukcja bazuje na pełnym rdzeniu ACM-G10 i jest flagowym reprezentantem desktopowych kart niebieskich. Na pokładzie odnajdziemy między innymi 32 jednostki Xe i dokładnie taką sobą liczbę rdzeni odpowiedzialnych za Ray Tracing. Podczas pomiaru wydajności, tytułowy model pracował w połączeniu z procesorem Core i5-9600K i 32-gigabajtową pamięcią RAM. Uwagę przykuwa taktowanie GPU, które wynosi 2,4 GHz. Niestety z niewiadomych przyczyn, Geekbench najpewniej podał błędną ilość VRAM, która według programu wynosi 12,7 GB. Biorąc pod uwagę to, jaką ilością dysponuje mobilny odpowiednik karty oraz fakt, iż mamy do czynienia z topowym układem Intela, możemy zakładać, że finalnie karta otrzyma 16 GB pamięci.

Intel Arc Alchemist A770 podczas testu wydajności pracował z częstotliwością na poziomie 2,4 GHz. Karta uzyskała wynik zbliżony do RTX 2070.

Intel Arc A770 wynik Geekbench 5

Według dostępnych na stronie Geekbench informacji, NVIDIA GeForce RTX 2070 był w stanie wykrzesać z siebie 85818 punktów w teście OpenCL. Omawiana jednostka uzyskała z kolei rezultat w postaci 85585 punktów. Mówimy zatem o rywalizacji flagowego przedstawiciela najnowszej rodziny Arc Intela ze średniopółkową konstrukcją poprzedniej generacji. Przyczyny można szukać w niedopracowanych sterownikach, które z pewnością otrzymają jeszcze sporo aktualizacji i łatek.

Intel Arc A770 specyfikacja w Geekbench 5

Miejmy nadzieję, że wówczas model A770 będzie w stanie nawiązać rywalizację z takimi układami, jak chociażby RTX 3070, czy Radeon RX 6700 XT. Należy również pamiętać, iż benchmarki nie zawsze ukazują realny potencjał, który GPU będzie oferować w grach. Według wcześniejszych informacji, najwydajniejszym wariantem z serii Arc ma być A780, jednak na oficjalne informacje będziemy musieli poczekać przynajmniej do końca drugiego kwartału bieżącego roku.

Liczymy na to, że wyniki wydajności Intel Arc A770 ulegną znaczącej poprawie po oficjalnym debiucie i wydaniu w pełni dopracowanych sterowników. Jeśli tak się stanie, możemy liczyć na zaciętą walkę trzech gigantów na rynku kart graficznych. Musimy także pamiętać, że Intel dopiero debiutuje w świecie pełnoprawnych GPU, tak więc kolejne generacje powinny przynieść wiele usprawnień.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Arc Alchemist A770 - karta z zegarem 2,4 GHz została dostrzeżona w benchmarku.

 0