Intel Arc z GPU DG2-128 oferować ma 6 GB pamięci GDDR6

Intel Arc z GPU DG2-128 oferować ma 6 GB pamięci GDDR6

Niewyraźne zdjęcie rzekomej karty graficznej Intel Arc z GPU DG2-128 z serii Alchemist dla komputerów stacjonarnych zostało właśnie opublikowane na Chiphell. Fotografia wydaje się pasować do oficjalnych i nieoficjalnych grafik rodziny DG2.

Intel ujawnił już projekt swojego podstawowego procesora graficznego DG2-128EU wraz z flagowym modelem oferującym 512 jednostek EU. Obie matryce nie są wyśrodkowane na pakiecie GPU, co może sprawić, że projekt niestandardowego rozwiązania chłodzącego będzie nieco bardziej skomplikowany dla partnerów Niebieskich. Źródło wycieku twierdzi, że karta jest bardzo krótka i ma typowy pobór energii na poziomie 65 W, czyli nawet niższy niż oczekiwano po ostatnim wycieku slajdu, gdzie taka karta była oznaczona jako SOC2 z <75W. Wspomniano też o 6 GB pamięci GDDR6.

Zdjęcie nie dostarcza wielu szczegółów, ale przeciek nakreślił, gdzie na płycie znajduje się GPU i pamięć.

Intel Arc z GPU DG2-128 oferować ma 6 GB pamięci GDDR6

Zdjęcie nie dostarcza wielu szczegółów, ale przeciek nakreślił, gdzie na płycie znajduje się GPU i pamięć. Otwory montażowe układu chłodzenia można również łatwo zlokalizować, co dodatkowo potwierdza, że ​​patrzymy na projekt desktopowego modelu. Jakiś czas temu Igor’sLAB udostępniło schemat laminatu dla mobilnego GPU DG2-128/Alder Lake. Wygląda na to, że wariant mobilny będzie miał pamięć nieco bliżej GPU, a co ciekawsze wersja mobilna będzie miała o jeden moduł mniej pamięci. Oznacza to, że GPU może używać 128-bitowego lub 64-bitowego interfejsu dla wersji mobilnej, podczas gdy wersja desktopowa będzie używać interfejsu 96-bitowego. Potwierdza to zresztą inny informator, Locuza, który umieścił adnotacje na oficjalnym schemacie GPU, potwierdzając, że stacjonarny wariant oferuje 96-bitową pamięć przez 32+64-bitowe kontrolery.

Intel Arc z GPU DG2-128 oferować ma 6 GB pamięci GDDR6

Pełna rodzina DG2 obejmuje również model 384EU, który do tej pory nie został potwierdzony przez Intela. Firma zaprezentowała tylko dwa warianty GPU: 128EU i 512EU. Seria Intel Arc Alchemist ma zawierać trzy jednostki, a tak przynajmniej podaje Moore’s Law is Dead, podczas gdy mobilne procesory graficzne mają zawierać aż pięć różnych modeli.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Arc z GPU DG2-128 oferować ma 6 GB pamięci GDDR6

 0