Intel Meteor Lake-P - w sieci pojawiły się przecieki na temat 14. generacji Intela

Intel Meteor Lake-P - w sieci pojawiły się przecieki na temat 14. generacji Intela

Już niedługo Intel zaprezentuje procesory 14. generacji, znanej szerzej jako Meteor Lake-P. Wygląda jednak na to, że zdjęcie wraz ze szczegółami na temat układu wyciekło do sieci nieco wcześniej. Według najnowszych informacji, niebiescy mają wykorzystać proces technologiczny, oznaczony jako Intel 4. Pod to nazwą kryje się tak naprawdę 7-nanometrowa litografia.

Niebiescy najpewniej szykują się już do przedstawienia procesorów 14. generacji, kryjącej się pod nazwą Meteor Lake-P. Informacje na ten temat, a nawet zdjęcie układu pojawiły się w sieci jednak nieco wcześniej w formie przecieku. Grafiki ze szczegółami zostały udostępnione za pośrednictwem Twittera, jednak po jakimś czasie post został usunięty. Należy pamiętać, że w internecie nic nie ginie, a opublikowane informacje zostały skopiowane. Slajdy wspominają o nowej technice, oznaczonej jako Intel 4, która jest w zasadzie przemianowaną litografią 7 nm. Nadchodzące jednostki 14. generacji będą wykorzystywać wspomnianą technologię Intel 4 i mają zaoferować dwukrotnie większe skalowanie HPL (High-Performance Library).

Przecieki na temat 14. generacji Intela - Meteor Lake-P - zawierają informacje na temat techniki Intel 4, która ma być przemianowaną litografią 7 nm.

Intel Meteor Lake

Poznaliśmy również nieco więcej danych na temat jednego z mobilnych procesorów Intel Meteo Lake-P, który ma cechować się architekturą kafelkową. Ten wariant zobaczyliśmy także z nieco bliższej perspektywy w konkretnej konfiguracji z 6 rdzeniami P-Core, opartymi na Redwood Cove oraz 8 rdzeniami E-Core, wykorzystującymi architekturę Crestmont. Mamy zatem do czynienia z 14-rdzeniową jednostką, co nie oznacza, że niebiescy nie wprowadzą jeszcze mocniejszych wariantów.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że już teraz gigant technologiczny zdecydował się na wypuszczenie 16-rdzeniowych modeli z serii Alder Lake-HX do oferty mobilnej, możemy spodziewać się jeszcze lepiej wyposażonych procesorów z rodziny Meteor Lake-P. Niebiescy twierdzą również, iż wspomniane układy pracują już w ich laboratoriach. Możemy zatem wyczekiwać zaciętej walki na rynku wysokowydajnych komputerów przenośnych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Meteor Lake-P - w sieci pojawiły się przecieki na temat 14. generacji Intela

 0