Intel opublikował historię kart graficznych Arc i obiecuje premierę jeszcze w tym roku

Intel opublikował historię kart graficznych Arc i obiecuje premierę jeszcze w tym roku

Intel opublikował na swojej stronie historię autorskich procesorów graficznych Arc. Niestety informacje zawarte w artykule nie wspominają o konkretnej dacie premiery, czy wycenie poszczególnych układów. Desktopowe karty graficzne niebieskich mają trafić na rynek jeszcze w tym roku. W dniu premiery wspierane mają być największe tytuły. Doczekać mamy się także wielu aktualizacji sterowników oraz ciągłych ulepszeń dla starszych gier.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku jest bez wątpienia premiera desktopowych kart graficznych Intela. Debiut w tej części rynku jest oczywiście bardzo ważny dla samego przedsiębiorstwa, co udowadnia najnowszy artykuł na ich stronie, opowiadający o historii desktopowej serii Arc. Na wstępie warto zaznaczyć, że nie odnajdziemy w nim nowych informacji na temat daty premiery, wyceny, czy nawet specyfikacji kart. Istnieją jednak pewne zobowiązania, które determinują kwestie samego wprowadzenia GPU na rynek. Jak twierdzi Ryan Shrout z Intela, gracze powinni spodziewać się układów z rodziny Arc jeszcze w tym roku. Shrout dodał także, iż będą one dostępne na całym świecie u sprzedawców detalicznych. Intel będzie jednak samodzielnie sprzedawał karty za pośrednictwem własnego sklepu.

Premiera desktopowych kart graficznych Intela z serii Arc jest na tyle ważna dla firmy, że ta postanowiła opublikować cały artykuł na temat historii swoich GPU. Ponadto niebiescy przygotowali specjalną ciężarówkę, która zabierze 30 komputerów NUC 12 Extreme z kartą Arc A770 w trasę po Ameryce Północnej.

Tuż po premierze możemy spodziewać się wsparcia dla najnowszych tytułów. Pojawią się także liczne aktualizacje sterowników oraz ulepszenia dla starszych gier. Niebiescy postanowili również zabrać karty graficzne Arc w prawdziwą trasę. Wykonana na zamówienie ciężarówka, wyposażona w 30 systemów NUC 12 Extreme, z których każdy dysponuje flagowym Arc A770, dostępna będzie w różnych miejscach Ameryki Północnej. Intel nie wspomniał jednak gdzie dokładnie.

Bez wątpienia jest to element kampanii marketingowej, który najpewniej pozwoli zainteresowanym osobom na wypróbowanie nowego sprzętu. Firma wspomniała także o wyglądzie konstrukcji z dopiskiem Limited Edition, które mają otrzymać chromowane akcenty oraz adresowalne podświetlenie LED RGB. Intel doskonale wie o zbliżającej się premierze kart nowej generacji NVIDII oraz AMD, z którymi przyjdzie rywalizować układom z serii Arc.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel opublikował historię kart graficznych Arc i obiecuje premierę jeszcze w tym roku

 0