Intel przedstawia kartę A380 ARC do komputerów stacjonarnych. Gunnir pokazał swój autorski wariant

Intel przedstawia kartę A380 ARC do komputerów stacjonarnych. Gunnir pokazał swój autorski wariant

Intel przedstawił dziś swoją pierwszą katę graficzną Arc 380 do komputerów stacjonarnych i jednocześnie możemy ujrzeć pierwszy autorski projekt tego modelu, który pojawił się w Chinach.

Karta Intel Arc 380 debiutuje dziś oficjalnie. Jest to pierwszy PeCetowy model z architekturą Xe-HPG. Układ oferuje 8 rdzeni Xe i posiada 6 GB pamięci GDDR6 o szybkości 16 GB/s. Pamięci umieszczono na 96-bitowej szynie, co daje przepustowość wynoszącą 192 GB/s,  w przeciwieństwie do mobilnych wariantów tego samego procesora graficznego ACM-G11, które korzystają z 64-bitowej magistrali pamięci, a zatem są ograniczone do zaledwie 4 GB VRAM.  Taktowanie bazowe rdzenia wynosi 2000 MHz z TDP na poziomie 75 W. Intel reklamuje kartę jako model do gier, jednak nie ma co doszukiwać się tutaj wysokiej wydajności.

Intel Arc 380 zadebiutował oficjalnie w Chinach. Jeden z producentów pokazał od razu swój autorski podkręcony model.

Na chińskich portalach sprzedażowych już wczoraj pojawił się komputer stacjonarny sygnowany przez MSI, który oprócz procesorów Intel Core, posiada na pokładzie właśnie Arc 380. Specyfikacja wskazuje, że karta jest fabrycznie podkręcona oraz udostępnia poglądowe wyniki wydajności. Według udostępnionych przez producenta informacji zestaw z kartą Arc A380 może  uzyskać ponad 85 fps w Eternal Catastrophe, ponad 200 fps w League of Legends, ponad 100 fps w Overwatch i ponad 94 fps w PUBG  przy rozdzielczości 1080p i ustawieniach grafiki na poziomie niskim / średnim. Jeśli liczby te się potwierdzą, to możemy tu mówić o wydajności na poziomie Nvidia GeForce GTX 1650 Super, co w tej cenie około 150 USD jest niezłym wynikiem, choć wszyscy liczyliśmy na nieco więcej.

Jednocześnie z oficjalną premierą, swoją wersję Arc 380 wprowadził chiński producent kart graficznych. Gunnir Arc A380 Photon 6GB OC, jedną z pierwszych niestandardowych kart z rodziny Arc Alchemist. Jednak nazwa modelu sugeruje, karta jest fabrycznie podkręcona, a zegar boost wynosi w tym przypadku 2450 MHz. Kara zajmuje dwa gniazda PCI i ma prostokątną konstrukcję o długości 222 mm. Posiada również backplate, a aluminiowy radiator wyposażono w pojedynczą niklowaną miedzianą rurkę cieplną o grubości 6 nm. Za aktywne chłodzenie odpowiada para 90 mm wentylatorów. Karta graficzna ma moc 92 W TBP (całkowita moc płytki) i potrzebuje tylko jednego 8-pinowego złącza zasilania PCIe. Karta posiada trzy wyjścia DisplayPort i jeden port HDMI 2.0. Niestety nie wiadomo, jaka jest cena karty.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel przedstawia kartę A380 ARC do komputerów stacjonarnych. Gunnir pokazał swój autorski wariant

 0