Intel przedstawia szczegóły planowanego kompleksu produkcyjnego. Firma zbuduje małe miasto

Intel przedstawia szczegóły planowanego kompleksu produkcyjnego. Firma zbuduje małe miasto

Intel ujawnił dodatkowe szczegóły dotyczące planowanego nowego kompleksu fabryk w USA. Patrick Gelsinger, dyrektor naczelny Intela, powiedział, że nowy kampus produkcyjny będzie kosztował od 60 do 120 miliardów dolarów.

Kompleks będzie zawierał wiele modułów zdolnych do przetwarzania wafli przy użyciu zaawansowanych technologii produkcyjnych oraz urządzenia do pakowania chipów. Ponadto firma zamierza wybudować go w sąsiedztwie uniwersytetu, aby uprościć zatrudnianie nowego personelu. W ramach strategii IDM 2.0 Intel ma zdecydować do końca tego roku na dokładną lokalizację swojego kolejnego głównego centrum produkcji półprzewodników w Stanach Zjednoczonych. Fabryka będzie zawierać od sześciu do ośmiu modułów, które będą produkować chipy przy użyciu najnowocześniejszych procesów produkcyjnych firmy, będzie w stanie tworzyć chipy przy użyciu zastrzeżonych technik Intela, takich jak EMIB i Foveros, a także będzie obsługiwać dedykowaną elektrownię.

Patrick Gelsinger, dyrektor naczelny Intela, powiedział, że ich nowy kampus produkcyjny będzie kosztował od 60 do 120 miliardów dolarów.

Intel przedstawia szczegóły planowanego kompleksu produkcyjnego. Firma zbuduje małe miasto

Każdy moduł do produkcji półprzewodników będzie kosztował od 10 do 15 miliardów dolarów, więc inwestycje Intela w hub w ciągu następnej dekady mogą wynieść co najmniej 60 miliardów dolarów, a w skrajnym przypadku urosnąć do 120 miliardów dolarów. „Szeroko rozglądamy się po Stanach Zjednoczonych” – powiedział Gelsinger Washington Post. „Byłoby to bardzo duże miejsce, mówimy o sześciu do ośmiu supermodułach, a w każdy z tych supermodułów to koszt od 10 do 15 miliardów dolarów. To projekt na następną dekadę o wartości kapitału rzędu 100 miliardów dolarów, 10 000 bezpośrednich miejsc pracy. Dzięki naszemu doświadczeniu w wyniku tych 10 000 powstaje 100 000 miejsc pracy. Zasadniczo chcemy więc zbudować małe miasto ”.

W tym momencie Intel nie ujawnia, które litografie będzie obsługiwał pierwszy moduł. Ponieważ rozpocznie on jednak działalność najwcześniej w 2024 r., nowy zakład prawdopodobnie będzie produkować chipy z wykorzystaniem technologii Intel 4 i Intel 3. Ostatecznie kompleks przyjmie bardziej zaawansowane technologie produkcyjne. Zdolność produkcyjna powstającej fabryki nie jest znana, podobnie jak jej lokalizacja. Intel musi zbudować kolejny kompleks w miejscu z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i odpowiednim zaopatrzeniem w wodę i energię. Firma planuje też wybudować go w pobliżu dużych miast z wyższymi uczelniami w celu zdobycia wykwalifikowanej kadry. „Dzisiaj współpracujemy z wieloma stanami w Stanach Zjednoczonych, które przedstawiają nam propozycje lokalizacji, energii, wody, środowiska, w pobliżu uniwersytetów i spodziewam się, że przedstawię ogłoszenie o tej lokalizacji przed końcem tego roku” - powiedział Gelsinger.

Na początku tego roku Intel przedstawił plany wydania 20 miliardów dolarów na rozwój działalności produkcyjnej w Arizonie. Ponadto firma ogłosi lokalizację swojego zupełnie nowego centrum produkcyjnego, takiego jak te, które firma ma w Arizonie i Oregonie.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel przedstawia szczegóły planowanego kompleksu produkcyjnego. Firma zbuduje małe miasto

 0