Intel Serpent Canyon: następca Phantoma z procesorem Alder Lake Core i7 i kartą Arc A770M

Intel Serpent Canyon: następca Phantoma z procesorem Alder Lake Core i7 i kartą Arc A770M

Intel ma zamiar wprowadzić na rynek małe komputery Serpent Canyon, które będą następcami Phantom Canyon i w przeciwieństwie do nich, oprócz procesora Core będą korzystały z własnej grafiki Intela, a konkretnie Alchemist Arc A770M.

Phantom Canyon  to starsze systemy oparte na procesorach Tiger Lake, które mogą pochwalić się grafiką co najwyżej GeForce RTX 2060. Serpent Canyon jest odświeżeniem serii Canyon i będzie dostarczany z 12. generacją Core z 14-rdzeniowym Core i7-12700H i samodzielną mobilną grafiką Intela Arc A770M.  Dzięki informacjom z chińskiego Baidu wiemy, że nowy komputer procesor zaoferuje 6 mocnych i 8 słabszych rdzeni z łącznie 24 MB pamięci podręcznej L3. Zegar boost będzie osiągał 4,7 GHz w przypadku wydajnych rdzeni P i maksymalnie 3,5 GHz na słabszych rdzeniach E, a wszystko to w układzie z 28 W TDP. 

Nowy przedstawiciel rodziny Canyon zaoferuje procesor Core i7-12700H oraz własną kartę graficzną Intela - Arc A770M.

Grafika Arc A770M będzie wykorzystywać układ ACM-G10 z 32 rdzeniami Xe i jednostkami ray tracingu z częstotliwością do 1650 MHz. Na pokładzie znajdzie się także 16 GB pamięci GDDR6 z 256-bitowym interfejsem, a całkowity pobór mocy (TBP) ma wynosić od 120 do 150 W. Oczywiście takiego sprzętu nie da się zamknąć w obudowie o konwencjonalnych wymiarach NUC-a, więc mamy do czynienia z większą obudową o pojemności 2,5 litra. Phantom Canyon był mniej więcej o połowę mniejszy i miał pojemność 1,3 litra. 

Z przodu obudowy umieszczono mamy przyciski, kontrolki i podstawowy wybór interfejsów: port Thunderbolt 4, czytnik kart SDXC z UHS-II, port USB 3.2 Type-A oraz gniazdo audio 3,5 mm. Z tyłu znajduje się kolejny port Thunderbolt oraz cztery porty USB 3.2 Type-A, port Intel 2.5GbE Ethernet, złącze audio 3,5 mm, jeden port HDMI 2.1, dwa porty DisplayPort 2.0 oraz złącze zasilania dla zewnętrznego zasilacza. W informacjach nie ma nic na temat Wi-Fi i Bluetooth. Nie wiadomo kiedy zestawy pojawią się na rynku, ale karty graficzne Intela pojawiają się już na rynku, więc z pewnością jest to kwestia kilku miesięcy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Serpent Canyon: następca Phantoma z procesorem Alder Lake Core i7 i kartą Arc A770M

 0