[Aktualizacja] Intel wystraszył się Rosji. Firma nie wycofa się z kraju i nie wstrzyma działalności

[Aktualizacja] Intel wystraszył się Rosji. Firma nie wycofa się z kraju i nie wstrzyma działalności

Intel dołączył do firm bojkotujących Rosję, ale tylko częściowo. Firma wstrzymała dostawy, ale nie może zatrzymać swojej działalności. W okręgu tym znajduje się jeden z największych ośrodków rozwojowych.

Ogromna ilość firm na całym świecie wycofuje się z rosyjskiego rynku, dołączając do bojkotu Rosji i sankcji nałożonych na agresora w związku z atakiem na Ukrainę. Nacisk konsumentów, pojawiające się listy wstydu dodatkowo motywują do opuszczenia Rosji, jednak nie wszyscy chcą lub mogą się tak łatwo wycofać. Niektórzy jak SAP jasno zapowiedzieli, że nie wycofają się z trwających obecnie umów, a inni nie chcą opuścić Rosji, tłumacząc się m.in. obawami o swoich pracowników. Do tej drugiej kategorii należy Intel.

Rosja zagroziła zwolnieniem pracowników i nacjonalizacją majątku Intela, jeśli ten wstrzyma działania w rosyjskich placówkach. "Niebiescy" ulegli...

Producent procesorów Core posiada placówkę w Niżnym Nowogrodzie, która funkcjonuje bez przeszkód. Informacje o tym podała państwowa inspekcja pracy w obwodzie niżnonowogrodzkim, która wcześniej wysłała do Intela pismo, w którym groziła, że w przypadku wstrzymania produkcji i wycofania się z kraju, majątek zostanie znacjonalizowany, a pracownicy zwolnieni. Rezygnacja (czasowa lub trwała) z produkcji w tym regionie miała być postrzegana jako "niedopuszczalne łamanie prawa pracy".

Intel, podobnie jak AMD i inni dostawcy sprzętu komputerowego, ogłosił, że wstrzymuje dostawy swoich produktów na terytorium Rosji i Białorusi. Firma natychmiast dostała pismo z pogróżkami w związku z podjętymi działaniami. „Największy producent procesorów komputerowych i oprogramowania, Intel A / O, nie przeprowadza zmian organizacyjnych i kadrowych, nie zawiesza działalności, pracownicy nie są wysyłani na urlopy bez wynagrodzenia z inicjatywy pracodawcy” - odpisał Intel na pismo rosyjskich urzędników, decydując się utrzymać działalność.

AKTUALIZACJA 06.04.2022

Otrzymaliśmy dziś oświadczenie od przedstawicieli Intela, które prezentujemy poniżej:

„Intel wraz z globalną społecznością nadal potępia wojnę Rosji przeciwko Ukrainie i wzywa do szybkiego zaprowadzenia pokoju. Ze skutkiem natychmiastowym zawiesiliśmy wszystkie operacje biznesowe w Rosji. Jest to następstwem naszej wcześniejszej decyzji o wstrzymaniu wszelkich dostaw do klientów w Rosji i na Białorusi.

Myślami jesteśmy ze wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku tej wojny, szczególnie z mieszkańcami Ukrainy i krajów sąsiednich, a także ze wszystkimi osobami na całym świecie, których rodziny, przyjaciele i bliscy przebywają w tym regionie.

Pracujemy nad tym, aby wesprzeć wszystkich naszych pracowników w tej trudnej sytuacji, w tym 1200 pracowników w Rosji. Wdrożyliśmy również środki zapewniające ciągłość działania, aby zminimalizować zakłócenia w naszej globalnej działalności.”

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: [Aktualizacja] Intel wystraszył się Rosji. Firma nie wycofa się z kraju i nie wstrzyma działalności

 0