Intel zapłaci VIA 125 mln USD za pracowników zajmującej się procesorami x86 filii Centaur

Intel zapłaci VIA 125 mln USD za pracowników zajmującej się procesorami x86 filii Centaur

Intel i VIA ogłosili dość nietypową transakcję. Producent procesorów Core zapłacił 125 milionów USD za możliwość przejęcia niektórych pracowników z jednej ze spółek zależnych VIA. Sama spółka nie jest przedmiotem sprzedaży.

Tajwańska firma VIA Technologies opublikowała w minionym tygodniu komunikat prasowy, w którym krótko omówiono umowę z Intelem. Wiadomo tylko, że Intel będzie mógł dokonać rekrutacji niektórych pracowników Centaur Technology, filii VIA x86, za co zapłaci 125 milionów dolarów. Intel tak naprawdę kupuje pracowników, a VIA zatrzyma Centaura jako firmę. Strona internetowa Centaura została w większości wyczyszczona i obecnie zawiera tylko wiadomość, że jest w budowie.

Intel zapłaci VIA 125 mln USD za część pracowników firmy Centaur, która zajmuje się m.in. projektowaniem procesorów x86. Nieznane są inne ustalenia transakcji.

Intel potwierdził umowę z AnandTech, ale nie podał więcej informacji niż VIA. Centaur w ogóle nie skomentował całej sprawy. Tajwański serwis informacyjny United Daily News potwierdził, że Intel nie pozyskuje rzeczywistej firmy Centaur, więc poza niektórymi ekspertami, nie jest jasne, za co dokładnie Intel płaci. VIA zachowuje Centaura na własność wraz z projektami i patentami, ale wyczyszczenie i ponowne uruchomienie strony internetowej Centaur sygnalizuje pewne istotne zmiany. 

Komunikat prasowy VIA wspomina, że ​​umowa z Intelem zawiera pewne warunki, jednak ponownie nie wiadomo, jakie one są. Cała transakcja jest utrzymywana w tajemnicy i wiadomo jedynie, że Intel zapłaci całe 125 milionów dolarów po zamknięciu transakcji. Daty zakończenia realizacji umowy również nie podano. Centaur współpracuje z VIA od 1999 r. W 2019 r. Centaur ujawnił klasę procesorów serwerowych, które WikiChip Fuse uznała za konkurencyjne w stosunku do procesorów Intel Skylake i procesorów Zen pierwszej generacji AMD.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel zapłaci VIA 125 mln USD za pracowników zajmującej się procesorami x86 filii Centaur

 0