Interia należąca do Grupy Polsat Plus przejmuje serwis Antyweb.pl

Interia należąca do Grupy Polsat Plus przejmuje serwis Antyweb.pl

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o przejęciu polskiego portalu technologicznego Benchmark.pl przez Wirtualną Polskę a dziś przyszła kolej na inny branżową stronę Antyweb.pl.

Portal Antyweb.pl zasili szeregi Grupy Polsat Plus, a większościowy pakiet udziałów przejmuje serwis informacyjny Interia.pl, natomiast 30% udziałów będzie w rękach dotychczasowych właścicieli serwisu, Grzegorza Marczaka i firmy Haprin. Marczak nie odchodzi z Antyweb.pl i mimo przejęcia, którego dokonuje Interia wchodząca w skład Grupy Polsat Plus, zostanie w redakcji i będzie odpowiadał za kwestie redakcyjne oraz kierowanie zespołem. "Cieszymy się, że tak fajny i ważny serwis w polskim internecie piszący o nowych technologiach będzie częścią naszej Grupy. Nabycie udziałów w Antyweb traktujemy też jako inwestycję, jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu wsparciu pozycja i znaczenie Antyweb będą coraz większe i coraz więcej internautów będzie korzystało z wyjątkowej wiedzy i informacji, jakie można znaleźć na Antyweb.pl" – powiedział Maciej Stec, Wiceprezes ds. Strategii Grupy Polsat Plus.

Interia będąca częścią Grupy Polsat Plus kupuje 70% udziałów w Antyweb.pl. Pozostałe 30% zostanie u dotychczasowych właścicieli serwisu.

Grupa Polsat

Grzegorz Marczak, właściciel Antyweb.pl dodał: "Bardzo cieszę się, że Antyweb pozyskał tak silnego i znaczącego partnera na rynku mediów w Polsce. Współpraca z Grupą Polsat Plus i różnego rodzaju przyszłe synergie to dla Antyweb.pl wejście na kolejny poziom w rozwoju serwisu. Liczę na dużo ciekawych wspólnych projektów i zaangażowaną współpracę. Osobiście uważam tę transakcję za duży sukces wszystkich, którzy od lat budują ze mną Antyweb.pl". Nie wiemy, za jaką kwotę Interia przejmie Antyweb.pl.

Strona Antyweb.pl powstała w 2006 roku, a więc ma już wiele lat doświadczenia na rynku. Według wirtualnemedia.pl serwis w 2021 roku wygenerował o 13% więcej przychodów do 3,49 milionów złotych oraz zysk netto 1,48 mln zł (1,28 milionów złotych wcześniej). Początkowo Antyweb.pl był blogiem prowadzonym przez Grzegorza Marczaka, by później wskoczyć na inny, wyższy poziom. Portal traktuje o różnej tematyce m.in. grach, IT, technologii czy nauce.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Interia należąca do Grupy Polsat Plus przejmuje serwis Antyweb.pl

 0