Poznaliśmy najczęściej nagradzane gry 2021 roku

Poznaliśmy najczęściej nagradzane gry 2021 roku

Początek nowego roku to czas podsumowań również w branży gier. Swój ranking najczęściej nagradzanych gier 2021 roku przygotował serwis Game Awards. Kto okazał się zwycięzcą?

Strona Game Awards przygotowała ranking Najczęściej Nagradzanych Gier w 2021 roku. Wygranym okazał się It Takes Two od studia Hazelight, który zebrał łącznie 54 nagrody, z czego 43 przyznały media branżowe a 11 sami gracze. Drugą lokatę zajął Resident Evil Village - 44 nagród (24 od mediów, 20 od graczy), a trzecią lokatę okupuje Forza Horizon 5 - 28 nagród (17 mediów, 11 graczy). Na czwartym i piątym miejscu znalazły się kolejno Deathloop - 27 nagród (25 od mediów, 2 od graczy) oraz Metroid Dread - 24 nagrody (23 od mediów, 1 od graczy). Zwycięzca może niektórych dziwić zważywszy, iż wygrał z nowym Resident Evil, który zebrał dobre oceny i jak widzimy nagród od społeczności było więcej niż w przypadku It Takes Two. W zestawieniu zabrakło Call of Duty: Vanguarda czy Battlefielda 2042, ale raczej to nie stanowi zaskoczenia zwłaszcza w kwestii drugiej produkcji.

Najczęściej nagradzają grą 2021 roku okazał się It Takes Two.

Ranking 10 najgorszych gier 2021 przygotował serwis Metacritic. O dziwo pierwsze miejsce nie należy do Battleffielda 2042, którego średnia ocena wynosi 2.2 tylko do innego "hitu" minionego roku eFotball 2022 od Konami napakowanego błędami o karykaturalnych twarzach piłkarzy nie wspominając. Japoński deweloper zapewne do dziś żałuje udostępnienia przedstawiciela popularnej serii w tak kiepskim stanie, ale mimo kolejnych aktualizacji łatka i memy pozostają do końca życia. Mimo wszystko pozostaje życzyć odbudowania renomy piłarskiej marki Konami. Na kolejnym miejscu znałazł się Balan Wonderworld a ostatnim na podium Werewolf: The Apocalypse - Earthblood.

O dziwo tak krytykowane Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition zajęło dopiero 6 lokatę. Oczywiście takie rankingi nie są subiektywne i część z nas wybrałaby inne gry, które były najlepsze lub wręcz przeciwnie się skompromitowały. Idealnym przykładem jest tu odświeżona trylogia GTA, która ze względu na liczne błędy zebrana negatywne oceny. Nie brak przekonania, że jest to pewien skok na kasę ze strony wydawcy, ponieważ kolekcję wyceniono na prawie 300 złotych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy najczęściej nagradzane gry 2021 roku

 0