Rynek kryptowalut jest kontrolowany przez kartel bogatych ludzi? Tak twierdzi współtwórca dogecoin

Rynek kryptowalut jest kontrolowany przez kartel bogatych ludzi? Tak twierdzi współtwórca dogecoin

Dogecoin, wirtualna waluta stworzona dla żartu w rzeczywistości odniosła spory, sukces stając się jedną z ważniejszych kryptowalut na rynku. Teraz jej współtwórca postanowił wypowiedzieć się na temat rynku kryptowalut, które jego zdaniem są oszustwem.

Jackson Palmer uważa, że branża kryptowalut pozostaje pod kontrolą "kartelu wpływowych, bogatych osób", a do tego są one "prawicową, hiperrealistyczą technologią". "Wierzę, że kryptowaluta jest z natury prawicową, hiperrealistyczną technologią stworzoną głównie w celu zwiększenia bogactwa swoich zwolenników poprzez unikanie płacenia podatków, mniejszego nadzoru organów regulacyjnych oraz sztucznego wymuszania deficytu" - pisze Palmer w serii tweetów. Dodatkowo tak jak wspominaliśmy zdaniem współautora Dogecoina pieniądz ten jest pod nadzorem wpływowych, bogatych osób, którzy wykorzystują zdesperowanych i naiwnych ludzi.

Według współtwórcy dogecoina kryptowaluty są oszustwem, które mają uczynić bogatych ludzi jeszcze bogatszymi.

Palmer twierdzi też, że wyzysk finansowy istniał przed erą kryptowalut, ale to narzędzie stworzono po to, żeby uskutecznić ów proceder. Co ciekawe w 2017 roku negatywnie wypowiadał się on o sytuacji dogecoina, który miał osiągnąć wysoką kapitalizację rynkową 2 miliardów dolarów. Jak sam twierdzi zakończył swoją działalność w branży kryptowalut w 2015 roku. Chociaż wartość dogecoina zmalała o 72% to nadal ma wysoką kapitalizację rynkową, która czyni go jedną z topowych kryptowalut obecnych na rynku. Sam współtwórca dogecoina nie wdaje się w debaty ze zwolennikami blockchaina, gdyż jak przyznał nie jest zainteresowany ich argumentami i nie ma energii na tego rodzaju rozmowy.

Rynek kryptowalut jest kontrolowany przez kartel bogatych ludzi? Tak twierdzi współtwórca dogecoin

Jackson Palmer zapowiedział, że nie będzie już więcej odpowiadał na pytania dotyczące kryptowalut, którymi jest podobno ciągle zalewany. Kryptowaluty niewątpliwie mogą służyć do przestępstw przykładowo wczoraj pisaliśmy o brytyjskiej policji, która zabezpieczyła wirtualną walutę o rekordowej w Anglii wartości 180 milionów funtów. Bije to rekord z czerwca wynoszący 114 mln funtów. W przypadku konfiskaty z ubiegłego miesiąca dokonano pierwszych zatrzymań, a na liście jest 39-letnia kobieta, zwolniona po wpłaceniu kaucji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rynek kryptowalut jest kontrolowany przez kartel bogatych ludzi? Tak twierdzi współtwórca dogecoin

 0