Policja w Wielkiej Brytanii przejęła krytpowaluty o ogromnej wartości

Policja w Wielkiej Brytanii przejęła krytpowaluty o ogromnej wartości

Kryptowaluty to popularny temat, a pomysłów na ich kopanie nie brakuje. Ostatnio informowaliśmy o farmie na Ukrainie założonej w opuszczonym magazynie, na której górnicy wydobywali wirtualną walutę przy pomocy 500 kart graficznych, 50 procesorów, a także o dziwo 3800 konsol PlayStation 4. Tymczasem w Wielkiej Brytanii dokonano ogromnego przejęcia na kwotę prawie 250 milionów dolarów.

Jak informuje Metropolitan Police, brytyjska policja potwierdziła konfiskatę kryptowalut o wartości 180 milionów funtów, co jest rekordem, jeśli chodzi o konfiskatę kryptowalut na terenie Anglii, z kolei poprzedni pobito 24 czerwca, kiedy władze przejęły kryptowaluty o wartości 114 miliona funtów. Całość ma związek z dochodzeniem w sprawie prania brudnych pieniędzy przez zorganizowane grupy przestępcze. W przypadku konfiskaty z ubiegłego miesiąca dokonano pierwszych zatrzymań, a na liście jest 39-letnia kobieta, zwolniona po wpłaceniu kaucji. Graham McNulty z londyńskiej policji przyznał, że dochody z przestępstw są prane z wykorzystaniem różnych metod.

Brytyjska policja dokonały konfiskaty kryptowaluty o wartości 180 mln funtów.

Policja w Wielkiej Brytanii przejęła krytpowaluty o ogromnej wartości

Chociaż gotówka pozostaje wciąż głównym obiektem zainteresowanie przestępców, to wraz z popularyzacją wirtualnej waluty w tym platform cyfrowych częściej widzimy próby prania środków z wykorzystaniem kryptowalut. Dlaczego? Otóż tego rodzaju transakcje pozwalają zachować większą anonimowość zarówno nadawcy, jak i odbiorcy, w efekcie kilka dużych grup przestępczych oparło swoją działalność właśnie na kryptowalutach. Nie wiemy, czy ostatnie przejęcie wiąże się ze sprawą z 24 czerwca 2021 roku ani o jakie konkretnie kryptowaluty chodzi (możemy jedynie domyślać się, że chodzi np. o etherum lub bitcoina).

Policja w Wielkiej Brytanii przejęła krytpowaluty o ogromnej wartości Młodzi inwestorzy płacą za kryptowaluty kartami kredytowymi i zaciągają pożyczki

Warto wspomnieć o przypadku profesjonalnych graczy z FaZe Clan oskarżonych o rzekome zaaranżowanie tzw. akcji pump-and-dump dotyczącej kryptowaluty. Czwórka reprezentantów organizacji została ukarana za defraudację dużych pieniędzy podczas akcji charytatywnej Save the Kids. Zastosowano tutaj klasyczny schemat polegający na promocji produktu, a następnie po osiągnięciu planowanego zysku jego szybką sprzedaż. Przedstawiciele FaZe Clan namówieni przez twórców wydarzenia KIDS postanowili je promować jeszcze przed premierą. Widzimy, że kryptowaluty są na topie, aczkolwiek pojawia się pytanie, czy i ewentualnie kiedy czekają nas spadki?

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Policja w Wielkiej Brytanii przejęła krytpowaluty o ogromnej wartości

 0