Jakie NFT chcecie? O to zapytali ludzie z PlayStation

Jakie NFT chcecie? O to zapytali ludzie z PlayStation

W trakcie wydarzenia PlayStation Evo, które odbyło się 5-6 sierpnia, na kanale PlayStation pojawiła się ankieta z zapytaniem... jakie NFT chcielibyśmy zobaczyć.

Evo, to nic innego jak wydarzenie, które skupia w sobie turnieje w grach-bijatykach. Sony zakupiło serię Evolution Championship Series w roku 2021, a w tym, cała platforma świętowała swoje 20-lecie. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak duże poruszenie wywołała takowa ankieta. Gracze wyrażają swoje głębokie niezadowolenie wszelkimi dobrami cyfrowymi i choć podobnego zdanie jest Valve, który zbanował NFT z platformy Steam oraz sam Phill Spancer, który mówi, że w aktualnej wersji NFT to wyzysk, a nie kreatywność, tak samo do tematu widocznie nie pochodzi Sony.

Ankieta na PlayStation Evo wywołała falę negatywnych komentarzy. Pyta bowiem o... NFT

Jeszcze nie tak dawno temu Sony uruchomił program lojalnościowy PlayStation Stars, w którym gracze mogą zdobyć cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, choć ciężko jest to nazwać NFT, ponieważ nie bazuje na żadnym blockchainie. Dziś jednak wszystko staje się jasne, a ankieta udowadnia, że Sony ma zamiar eksperymentować z tym właśnie rozwiązaniem. W ankiecie pojawiło się kilka opcji związanych z NFT - NFT Evo (dla marki Evo), NFT dla artystów muzycznych, E-sportowych zawodników/drużyn, przedmiotów PlayStation oraz ulubionych postaci z gier.

Nie musieliśmy długo czekać na pierwszy odzew ze strony samych graczy, którzy wyrażają w mediach społecznościowych swoje głębokie niezadowolenie. Wielu użytkownikom w ankiecie brakuje opcji "NFT to j*** syf" i choć na Reddicie pojawiły się jeszcze wulgarniejsze wpisy, tutaj przytaczać ich z oczywistych względów nie będziemy. Wspomnimy tylko, że ankieta przeprowadzona w bądź co bądź wąskim gronie odbiorców nie przeszła bez echa i Sony musi podejść do tematu z zupełnie innej strony, jeśli chce uzyskać aprobatę swoich klientów. Wiele firm na całym świecie coraz śmielej podchodzi do tematu NFT, a najnowszym na to dowodem jest Instagram. Co to jest NFT? - tutaj szczegółowo to opisaliśmy, dlatego jeśli jeszcze nie wiecie, warto zapoznać się z tematem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jakie NFT chcecie? O to zapytali ludzie z PlayStation

 0