Już jutro Capcom zapowie oficjalnie Street Fighter 6?

Już jutro Capcom zapowie oficjalnie Street Fighter 6?

Capcom planuje zapowiedzieć jutro nową grę. Jeden z dziennikarzy twierdzi, że będzie to Street Fighter 6.

Od rzeczonej zapowiedzi dzielą nas już godziny. Według zegara tykającego pod adresem https://www.capcom-games.com/countdown/ wydarzenie będzie miało miejsce 21 lutego, tj. w poniedziałek, o godz. 6:00 czasu polskiego. Capcom nawet słowem nie zdradza, czego możemy się spodziewać, ale zrobił to Jeff Grubb. Wiarygodny dziennikarz z serwisu VentureBeat jest zdania, że Japończycy przygotowują się do oficjalnej zapowiedzi szóstej odsłony serii bijatyk Street Fighter.

Czy w poniedziałek o godz. 6:00 czasu polskiego poznamy Street Fighter 6? Tak twierdzi Jeff Grubb z serwisu VentureBeat.

Grubb do tej pory dostarczył wiele przecieków na temat gier wideo. Większość z nich okazywała się później prawdą. Dowiadywaliśmy się od niego m.in. o planowanym przez Electronic Arts wznowieniu trylogii Mass Effect; o tym, że pod nazwą kodową Star Wars: Maverick kryje się Star Wars: Squadrons; o osadzeniu Battlefielda 2042 we współczesności czy o tym, że Forza Horizon 5 ukaże się przed Forza Motorsports i że dojdzie do tego w 2021 roku. Jednak zdarzało mu się także mijać z prawdą. Chociażby w kwestii daty zapowiedzi Elden Ring (trzykrotnie!), Scarlet Nexus w usłudze Game Pass na premierę czy o planowanym terminie wydania Starfielda w 2021. Czy tym razem ma rację?

Street Fighter to jedna z najpopularniejszych serii bijatyk. Jej początki sięgają 1987 roku. Początkowo była dostępna tylko na automatach, ale później przeniesiono ją na komputery osobiste różnego rodzaju. Kolejne odsłony debiutowały na PC, wszystkich generacjach PlayStation i Xboksa, na konsolach Nintendo, a także na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS-em. Poszczególne gry sprzedały się w łącznym nakładzie 47 milionów kopii (stan na wrzesień 2021). W 1994 roku do kin trafił "Uliczny wojownik", a w 2009 zadebiutowała kolejna filmowa adaptacja - "Street Fighter: Legenda Chun-Li".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Już jutro Capcom zapowie oficjalnie Street Fighter 6?

 0