Karty graficzne Kingpin mogą być kontynuowane poza EVGA

Karty graficzne Kingpin mogą być kontynuowane poza EVGA

Przeszło tydzień temu EVGA ogłosiło, że ​​kończy współpracę z NVIDIĄ i wycofuje się z rynku GPU, co dla wielu fanów firmy było szokiem. Jak zapewne wiecie, EVGA współpracowało ze słynnym overclockerem, znanym pod pseudonimem „Kingpin”, który sygnował najbardziej zaawansowane modele producenta, przeznaczone dla entuzjastów OC. Teraz, gdy EVGA wycofuje się z GPU, Kingpin wydaje się otwarty na nową współpracę. 

Od wielu generacji EVGA oferowało flagowe karty graficzne marki Kingpin z lepszym chłodzeniem i wyższymi częstotliwościami taktowania. Te grafiki były bardzo drogie, ale też dość popularne wśród entuzjastów. Chociaż EVGA powiedziało, że nie zwolni żadnego ze swoich pracowników z powodu zerwania współpracy z NVIDIĄ, to jednak wydaje się, że specjaliści od GPU, w tym Kingpin, nie bardzo mają już co robić w ramach firmy. 

EVGA wycofuje się z GPU, w związku z Kingpin wydaje się otwarty na nową współpracę. 

Karty graficzne Kingpin mogą być kontynuowane poza EVGA

W zeszłym tygodniu Vince „Kingpin” Lucido podziękował fanom, dodając, że chociaż nie jest zadowolony z sytuacji, „głównie przykro mu z powodu fanów”. Jeśli chodzi o przyszłość overclockera i sprzęt sygnowany jego pseudonimem, drzwi pozostają otwarte, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie, aby Lucido kontynuował pracę u innego partnera NVIDII. Zresztą sam zasugerował możliwość takiego rozwoju sytuacji, kończąc swój post: „Jeśli sprzęt KP ma kontynuować swoje istnienie w taki czy inny sposób, jestem pewien, że tak będzie”.

MSI, ASUS, Gigabyte i inne firmy zatrudniają profesjonalnych overclockerów, głównie w celach marketingowych, w tym bicia światowych rekordów, gdy nowy sprzęt debiutuje na rynku. Mimo to, być może teraz, gdy EVGA opuściło rynek GPU, jedna z tych firm będzie chciała nawiązać współpracę z Kingpinem nad nową flagową kartą graficzną.

Karty graficzne Kingpin zawsze robiły wrażenie i pomimo bardzo wysokich cen cieszyły się dużą popularnością, więc zapewne wiele firm może odezwać się do Lucido. Jak myślicie, z którym producentem kart graficznych Kingpin powinien teraz nawiązać współpracę? 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne Kingpin mogą być kontynuowane poza EVGA

 0