KFConsole - konsola KFC zmierzy się z PS5 i Xbox Series X. To nie żart

KFConsole - konsola KFC zmierzy się z PS5 i Xbox Series X. To nie żart

Jedzenie i gaming często idą w parze dla wielu osób i KFC, czyli sieć fast-foodów specjalizująca się w kurczaku, zdaje się to rozumieć. W czerwcu tego roku firma zaprezentowała swoją konsolę o nazwie KFConsole, która stanowić miała parodię PS5 i Xbox Series X, ale okazuje się, że najwyraźniej projekt cieszył się tak dużym zainteresowaniem, iż KFC postanowiło wypuścić go na rynek. W tym celu specjaliści od drobiu nawiązali współpracę z firmą Cooler Master, a ich konsola to tak naprawdę mini PC w oryginalnej kompaktowej obudowie przypominającej kształtem kubki w jakich sieć sprzedaje kurczaka. Trzeba przyznać, że sprzęt prezentuje się naprawdę atrakcyjnie i zapewne nie zabraknie chętnych na zakup tego typu „konsoli”.

KFConsole wyróżniać ma się nie tylko mocną specyfikacją, pozwalającą na ogrywanie najnowszych gier w najwyższej jakości, ale i funkcjonalnością, której nie spodziewalibyśmy się po gamingowym sprzęcie.

KFConsole wyróżniać ma się nie tylko mocną specyfikacją, pozwalającą na ogrywanie najnowszych gier w najwyższej jakości, ale i funkcjonalnością, której nie spodziewalibyśmy się po gamingowym sprzęcie. Mowa tu bowiem o komorze na kurczaka (ewentualnie inne jedzenie). Okazuje się bowiem, że specjalna szuflada o nazwie Chicken Chamber, która zdaje się zajmować największą część komputera, zaprojektowana została po to, by utrzymywać temperaturę kurczaka. Co więcej, stanowić ma ona jeden z elementów systemów chłodzenia, ponieważ nagrzewające się komponenty oddają swoje ciepło właśnie do komory, co pozwolić ma na utrzymywanie niskiej temperatury CPU czy GPU, jednocześnie podczytrzymując temperaturę jedzenia. Pytanie tylko, czy gracze nie mają nic przeciwko, by ich PC pachniał kurczakiem. Trzeba przyznać, że ten element sprawia, że zaczęliśmy się zastanawiać, czy przypadkiem KFConsole wciąż nie jest żartem, ale przedstawiciel KFC upiera się, że zamierzają wypuścić ten produkt na rynek. 

By zachować kompaktowe rozmiary, sprzęt bazuje na mini PC Intel NUC 9 Extreme Compute Element (ten oferowany jest z CPU do Core i9-9980HK), podobnie jak Razer Tomahawk, który niedawno trafił na rynek. Wykorzystano tu także zmodyfikowaną obudowę Cooler Master MasterCase NC100. Do tego możemy liczyć na wymienną kartę graficzną GeForce RTX (nie znamy szczegółów) i dwa nośniki SSD od Seagate. Oficjalna strona podaje, że konsola pozwala na granie nawet w 240 kl./s, a do tego wspierać będzie 4K i ray tracing. Niestety nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery, ale trzeba przyznać, że nie spodziewaliśmy się, że na rynku pojawi się konsola od KFC, która utrzyma ciepło naszego kurczaka.        

Pokaż / Dodaj komentarze do: KFConsole - konsola KFC zmierzy się z PS5 i Xbox Series X. To nie żart

 0