Komputery Asus ROG GT51CA od teraz także w wersji z GTX-ami serii 10

Komputery Asus ROG GT51CA od teraz także w wersji z GTX-ami serii 10

Firma Asus odświeżyła ofertę gotowych zestawów komputerowych, wprowadzając do sprzedaży modele ROG GT51CA z kartami graficznymi Nvidia Pascal. W katalogu producenta znalazły się wszystkie jak dotąd wydane GeForce'y serii 10, tj. GTX 1080, 1070 i 1060, z czego topowy model można opcjonalnie wziąć w tandemie SLI. Podobnie jak w przypadku dotychczasowych wersji komputera GT51CA, całość napędza platforma Skylake z ośmiowątkowym Core i7 6700K na czele.

Wydajność najmocniejszej konfiguracji z dwiema tysiąc-osiemdziesiątkami, zdaniem producenta, jest nawet 60% wyższa niż zeszłorocznego ROG-a uzbrojonego w parę GTX-ów 980. Tym samym zestaw dedykowany jest przede wszystkim osobom chcącym pograć w rozdzielczości Ultra HD 4K. Asus podaje nawet przykładowe wyniki wydajności w najnowszej odsłonie gry Doom, gdzie według wewnętrznych pomiarów osiągnięto 66 kl./s przy maksymalnych ustawieniach szczegółowości obrazu.

Obok wysokiej wydajności graficznej, producent chwali się autorskim trybem Turbo Gear, którego aktywacja pozwala łatwo przetaktować CPU i RAM, bez konieczności wizyty w UEFI. I tak oto użytkownik może podbić częstotliwość pracy procesora do 4,6 GHz, a pamięci - do 2800 MHz. Cały proces O/C odbywa się w locie i nie wymaga ponownego uruchomienia.

Sprzęt powinien trafić do sklepów już niebawem. W skład najwydajniejszej konfiguracji, poza procesorem Core i7 i dwoma GTX-ami 1080, wejdzie też wysokowydajny podsystem dyskowy złożony z dwóch nośników SSD NVMe PCIe o pojemności 512 GB. Cena nie została ujawniona.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Komputery Asus ROG GT51CA od teraz także w wersji z GTX-ami serii 10

 0