Komputery Copilot+ z Intelem i AMD nie otrzymają wsparcia dla najważniejszych funkcji na start

Komputery Copilot+ z Intelem i AMD nie otrzymają wsparcia dla najważniejszych funkcji na start

Komputery mobilne z procesorami Ryzen AI 300 oraz Core Ultra 200V nie będą wspierały na premierę funkcji Copilot+. Dopiero po czasie wypuszczona ma zostać aktualizacja dająca dostęp do tych funkcji.

Już na początku przyszłego tygodnia, we wtorek 18 czerwca, na rynek trafią pierwsze komputery Copilot+. Będą to modele wyposażone w chipy z serii Snapdragon X. I tylko one będą wspierały na premierę nowe funkcje dostępne w ramach Copilot+. Intel oraz AMD potwierdzili, że te same funkcje nie będą dostępne w przypadku ich sprzętu na czas debiutu platformy za kilka dni. Zarówno układy z rodziny Intel Lunar Lake (Core Ultra 200V), jak i AMD Strix Point (Ryzen AI 300) mają wspierać nowe funkcje Copilot+ dopiero po czasie, kiedy otrzymają odpowiednie aktualizacje.

Zarówno układy z rodziny Intel Lunar Lake (Core Ultra 200V), jak i AMD Strix Point (Ryzen AI 300) mają wspierać nowe funkcje Copilot+ dopiero po czasie, kiedy otrzymają odpowiednie aktualizacje.

W ramach Copilot+ dostępnych jest kilka ciekawych i przydatnych funkcji. Jedną z nich jest technologia Auto Super Resolution. To upscaling działający na poziomie samego systemu. Celem Autor SR od Microsoftu jest zatem poprawa ilości generowanych klatek na sekundę. Niedawno udostępniona została lista 12 gier, które będą wspierane przez Auto SR.

Kolejną funkcję stanowi dodatek do aplikacji Paint o nazwie Cocreator. Kryje się za nim generatywna sztuczna inteligencja oparta na modelu DALL-E 3. Pozwoli ona na tworzenie grafiki przy użyciu AI bezpośrednio a aplikacji Paint. Użytkownik będzie mógł wprowadzić podpowiedzi tekstowe lub przygotować szkic, na podstawie którego sztuczna inteligencja wygeneruje obraz.

W skład funkcji Copilot+ wchodzi także dość kontrowersyjna nowość. Chodzi o Recall, czyli narzędzie samodzielnie tworzące zrzuty ekranu co jakiś czas, aby następnie dać użytkownikowi możliwość wyciągnięcia z pomocą AI informacji z rzeczy, które wcześniej pojawiły się na ekranie. W kwestii Recall pojawiły się jednak wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa danych z uwagi na łatwość dostępu do nich. Niedawno Microsoft poinformował, że Recall nie będzie częścią wersji Windowsa 11, którą odnajdziemy na pierwszych komputer Copilot+. Funkcja ta zostanie udostępniona w nadchodzących tygodniach testerom uczestniczącym w programie Windows Insider.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Komputery Copilot+ z Intelem i AMD nie otrzymają wsparcia dla najważniejszych funkcji na start

 0